Kanāda kvalificējās finālam pēc tam, kad pasaules hokeja čempionātā ar 4: 2 pārspēja amerikāņus

RĪGA, Latvija – Endrjū Manjiabani turpināja dominējošo sniegumu pasaules hokeja čempionātā ar diviem vārtu guvumiem, ieskaitot mača uzvarētāju, jo Kanāda sestdien izvirzījās finālā ar uzvaru 4-2 pār ASV.

Kopš pievienošanās Kanādai priekšsacīkšu vidusdaļā Mangyapan, Kalgari “Flames” uzbrucējs, septiņās spēlēs ticis pie septiņiem vārtiem un četrām rezultatīvām piespēlēm. Kanāda sāka turnīru ar trim neveiksmēm pēc kārtas, bet kopš Manjiapana pievienošanas sajaukumam ir guvusi piecas uzvaras un vienu zaudējumu.

“Tas ir traki, kā mēs spējām atgriezties šajā turnīrā,” sacīja Mangyapan. “Mēs lielākajā daļā spēļu esam bijuši nepilngadīgie, taču mēs turpinām pierādīt, ka cilvēki kļūdās.

“Ir lieliski redzēt un ir lieliski redzēt mūsu komandas personību un konkurētspējas līmeni. Mēs zinām, ka vēl neesam paveikuši, un mums ir vēl viena spēle, kas jārūpējas par biznesu.”

Ar sestdienas uzvaru Kanāda finālā iekļūst piekto reizi pēdējo sešu turnīru laikā. Kanādas pēdējās zelta medaļas atgriezās 2015. un 2016. gadā.

Kanādai svētdien zelta medaļu mačā pretī stāsies Somija. Tas ir 2019. gada fināla pārspēle, kurā Somija uzvarēja ar 3-1. 2020. gada turnīrs ir atcelts COVID-19 dēļ.

Somija, kas savā pēdējā priekšsacīkšu spēlē ar sodiem uzvarēja Kanādu ar 3: 2, pusfinālā ar 2: 1 pārspēja Vāciju.

Tikmēr amerikāņi nevarēs pretendēt uz savu pirmo titulu kopš 1960. gada.

Kanādas labā vārtus guva arī Brendons Perijs, savukārt Džastins Danforts maču noslēdza ar tukšiem vārtiem 23 sekundes no beigām. Viņa kolēģi Otavas senatori Konors Brauns un Niks Pols izdarīja pa divām piespēlēm, bet Dārsijs Kombers izdarīja 36 atvairītos metienus.

ASV labā vārtus guva Kolins Blekvels un Saša Čmelevskis, bet vārtsargs Kals Petersens atvairīja 29 metienus.

Kanāda tik tikko izvairījās no pirmās kvalifikācijas izlaišanas olimpiskajās spēlēs vai pasaules čempionātos. Kanādieši agri nonāca grūtībās, zaudējot Latvijai, Amerikas Savienotajām Valstīm un Vācijai, un viņiem bija nepieciešama palīdzība pēc tam, kad neizdevās pieveikt Somiju, lai nodrošinātu vietu.

READ  Putina nākamais solis nebūtu iebrukums Baltijā, kas varētu apvienot NATO

Bet Kanādai tika dots glābiņš, kad Vācija uzvarēja Latviju uz šīfera, lai pabeigtu priekšsacīkšu kārtu, kā rezultātā Kanāda B grupā ierindojās ceturtajā vietā.

Kanāda padarīja rezultātu nozīmīgu, ceturtdaļfinālā pagarinājumā ar 2: 1 uzvarot Krieviju.

“Pēc trešās spēles mēs sākām spēlēt labu hokeju, un tagad mēs esam labāka komanda nekā turnīra sākumā,” sacīja treneris Žerārs Galants. “Mēs spēlējam labākās spēles īstajā laikā, mūsu spēlētāji sanāk kopā un mēs esam patiesi lepni, ka spēlējam par zelta medaļu.”

Sestdienas spēlē Perijs tikai divas minūtes pēc pirmā puslaika atklāja rezultātu, lai Kanāda iegūtu priekšlaicīgu vadību. Blekvels guva vārtus Amerikas Savienoto Valstu labā 17:17 pēc perioda, lai nosūtītu abām komandām pirmo neizšķirtu rezultātu 1: 1.

Manjiabani vienīgos vārtus guva otrajā puslaikā, pēc tam ar otriem vārtiem mačā 46 sekundes trešajā minūtē izvirzīja Kanādu vadībā ar 3: 1.

Pēc aptuveni trim minūtēm Chmelevskis guva vārtus, lai samazinātu Kanādas pārsvaru līdz vieniem vārtiem, bet Kombers pēdējā freimā izdarīja 13 atvairījumus, lai palīdzētu saglabāt niecīgo pārsvaru. Pēc tam Danforts samazināja rezultātu ar Pētersenu no rezervistu soliņa par labu vēl vienam uzbrucējam.

ielāde …

ielāde …ielāde …ielāde …ielāde …ielāde …

“Bija lieliski iegūt pirmos vārtus pirms turnīra astotās spēles, taču es vienkārši gribēju spēlēt pareizo ceļu un zināju, ka manas iespējas būs,” sacīja Danforts.

Šo ziņojumu The Canadian Press pirmo reizi publicēja 2021. gada 5. jūnijā.