Kanāda, aizstāvošā čempione, ASV uzvar hokeja pasaules atklāšanas spēlēs

Helsinki, Somija (AFP) – Pjērs Luks Dibuā guva divus vārtus, piektdien Pasaules hokeja čempionāta atklāšanas spēlē aizvedot čempioni Kanādu līdz 5:3 uzvarai pār Vāciju.

Helsinkos pirmās grupas spēles pirmajā puslaikā vārtus no bedrītes guva Kols Selindžers un Dibuā.

Vācija samazināja rezultāta starpību līdz vieniem vārtiem, pēc tam divus Power of Play vārtus guva Dibuā un Kents Džonsons, bet Noā Gregors pievienoja papildu vārtus, pēc perioda vidus palielinot rezultāta starpību līdz 5:1.

Morics Seiders Vācijas labā guva vārtus un atdeva 2 rezultatīvu piespēli.

ASV pēc atklāšanas perioda izvirzījās vadībā pār Latviju ar 3:0 un B grupas atklāšanas mačā Tamperē uzvarēja ar 4:1.

Kapteinis Sets Džounss guva spēcīgus vārtus un pievienoja rezultatīvu piespēli saīsinātos vārtos, pa vārtiem gūstot Railijam Bārberam, Tomasam Bordello un Semam Lafertijam. Vārtsargs Štrauss-Mans apturēja 24 metienus.

Citā B grupas mačā Toni Rajala guva divus vārtus un asistēja, jo pagājušā gada vicečempione Somija ar 5:0 pārspēja Norvēģiju.

Tāpat Slovākija pirmajā setā ar 4:2 uzvarēja Franciju.

Tas ir pirmais pasaules čempionāts bez Krievijas pārstāvniecības kopš 1962. gada, kad Padomju Savienība Kolorādo nespēlēja aukstā kara spriedzes dēļ saistībā ar Berlīnes mūra celtniecību.

Krievijas iebrukums Ukrainā lika turnīra mājiniecei Somijai mēģināt izslēgt Krieviju un tās sabiedroto Baltkrieviju. Starptautiskā hokeja federācija tās aizstāja ar Franciju un Austriju, atņemot Krievijai tiesības rīkot 2023. gada pasaules čempionātu.

___

READ  Skyhawk pludmales volejbola atbilstības numurs. 1 USC 2022. gada NCAA čempionāta pirmajā kārtā