Junioru pasaules tūre: Latvija un Austrija iekļūst izkrišanas kārtā

Latvija pēc zaudējuma Slovākijai iekļuva izslēgšanas kārtā

Latvija cīnās par tiesībām spēlēt 2024. gada turnīrā Zviedrijā pēc piektdien piedzīvotā zaudējuma Slovākijai ar 3:0.

Slovākija sestdien spēkosies ar Šveici, lai ieņemtu vietu kopvērtējuma vadībā. Latvija spēlēs vai nu ar Vāciju, vai Austriju, abām komandām tiekoties, lai vēlāk šodien varētu izvairīties no izkrišanas.

Slovākiem joprojām ir izredzes uzvarēt B grupā, uzvarot Šveici un ASV pārspējot Somiju. Uzvara pār Šveici Slovākijai garantē otro vietu, lai kas arī notiktu ar ASV un Somiju.

Pirmie vārti tika gūti pie 17:52 atklāšanas periodā. 2023. gada NHL drafta potenciālais spēlētājs Alekss Černiks paņēma Pētera Repčika barību un ieguva to zem plaukstošā Patrika Bērziņa, nodrošinot slovākiem 1:0 pārsvaru.

Paziņojums – lasiet tālāk

uz

Atvia piecēlās uz sekundi, apsteidzot Slovākiju ar 16:6, bet Ādams Gagans stāvēja augstu, apturot viņus visus. Galu galā Latvijas nespēja pārspēt Gaganu viņus sāpināja, Simons Nemecs raidīja sitienu cauri Bērziņa apakšējā vārtsargam un panāca 2:0, kas galu galā sagrāva Latviju.

Latvijas puse pievilka savu vārtsargu, kad bija atlikušas četras minūtes, lai mēģinātu gūt vārtus, bet Filips Mesārs raidīja bumbu tukšos vārtos, panākot 3:0, izdarot punktu mačam.

Austrija pēc Vācijas uzvaras iekļuva pasaules junioru izkrišanas kārtā

Un, neskatoties uz pirmo vārtu gūšanu turnīrā, Austrija pēc piektdienas zaudējuma ar 4:2 pret Vāciju iekļūs izkrišanas kārtā.

Vācijai tā bija pirmā uzvara turnīrā, dodot trīs punktus. Neatkarīgi no iznākuma viņi iegūs ceturto vietu, jo Kanādai (seši punkti) ir absolūtais taibreiks.

Austrija pirmdien sāks trīs izslēgšanas spēļu sēriju ar Latviju, divas no tām uzvarējušajai komandai paliekot 2024. gada augstākajā līgā. Zaudētāja tiks izkritusi uz augstāko līgu, un tās vietā stāsies Norvēģija.

READ  Vācija: 2021. gadā caur Baltkrieviju valstī ieradās vairāk nekā 11 000 migrantu

Vācieši guva pirmos vārtus, Džulianam Lucsam atrodoties Filipa Kreninga vārtos, panākot 1:0. Pēc tam vācieši to dubultoja ar nekaitīgu cīkstoni no punkta 21:34, Leonam van der Lindem ar sitienu pāri barjerai pārspējot Mihaelu Siheru. Čečera nakts beidzās piecas minūtes vēlāk, kad Nikolauss Heigls atrada priekšā savu brāli Tomasu, izvirzot Vāciju vadībā ar 3:0.

Austrija pēc tam sāka spēlēt labāk hokeju, un ar vīru pārsvaru 29:24 beidzot bija ko svinēt. Īans Šercers, 2023. gada NHL drafta potenciālais spēlētājs, kurš augustā guva Austrijas pēdējos vārtus, izpildīja lielisku sitienu no Vincncas Rorera piespēles, panākot 3:1.

Taču šis uztraukums nebija ilgs. Pie 36:38 Kehters guva vārtus ar Kreninga padevi un panāca 4:1, šoreiz pret jauno austriešu vārtsargu Tomasu Pfarmaieru. Jonass Dubnigs, kurš otrajā puslaikā nerealizēja 11 metru soda sitienu, guva vārtus, panākot 4:2, taču ar to nepietika, lai palīdzētu atspēlēties.

Trīs zvaigznes

1. Adam Gagan, G (Slovākija, 2023): Viņa 28 atvairītie sitieni saglabāja Slovākiju vadībā. Bez viņa pūlēm stāsts varēja būt daudz savādāks.
  2. Ņikita Kvabs, G (Vācija, Karolīna)Kvaps atvairīja 31 atvairīto metienu, ieskaitot 500. sitienu pēdējās trīs spēles minūtēs.
  3. Julian Lutz, P (Vācija, AZ): Vārtus viņš neguva, taču ar diviem vārtiem Lucs aizvadīja savu labāko spēli turnīrā, un tam bija nozīme.