Junioru pasaules čempionāta tūre: Hjūzs, ASV dominē Vācijā

1. dienas spēles

ASV 5, Vācija 1 – Ņūdžersijas “Devils” aizsargam Lūkam Hjūzam bija gūti vārti un rezultatīva piespēle, ievedot ASV izlasi savā pirmajā priekšsacīkšu kārtā B grupā.

Lendons Slagērts (Čikāgas “Blackhawks”) un Railijs Durans (Bostonas “Bruins”) guva vārtus un asistēja ASV un Sašam Pastogovam (Anaheimas “Ducks”) divas rezultatīvas piespēles. Kidans Mbiriko (2023. gada drafta kvalifikācija) atvairīja 10 pretinieku metienus.

Vārtus Vācijas labā guva Džošua Samanskis. Ņikita Kvabs (Karolīnas Hurricanes) 45 atvairīti un viena rezultatīva piespēle.

Hjūza sitiens no labās puses apļa cauri satiksmei pārspēja Kvapu, pirmā puslaika 13:39 izvirzot ASV vadībā ar 1:0.

Logans Kūlijs (Arizonas Coyotes) ar spēcīgu vārtu guvumu 18:01 panāca 2:0 pēc tam, kad Vācijas uzbrucējs Benets Rosme (tiesīgs gūt vārtus 2023. gadā) saņēma nepareizu uzvedību mačā par nelikumīgu sitienu ar galvu.

Otrā perioda 1:21 Slaggerts ar metienu no asa vārtu līnijas leņķa palielināja rezultātu līdz 3:0, un Redmonds Sevidžs (Detroitas Red Wings) panāca 4:0 pie 1:57, kad viņš trāpīja pa vārtiem. atsitiens no griežamā metiena.

Viņš veica pagriezienu 5:0, atstājot pulksteni ar 1:00 sekundē ar sitienu pāri labās puses aplim.

Samanskis guva vārtus spēlē Power-play, panākot 5:1 trešā puslaika 13:12.

Čehija 5, Slovākija 4 – Gabriels Šturks, visticamāk, 2023. gada NHL draftā, ar 1:50 trešajā periodā guva vārtus, ievedot čehus savā pirmajā priekšsacīkšu kārtas spēlē A grupā.

Stārks slidoja ar bumbas ripu Slovākijas zonas labajā malā, iegrieza tīklu un guva vārtus no tuvas distances.

Monreālas Canadiens spēlētājs Žans Misaks un Mišels Gots guva pa vārtiem un rezultatīvu piespēli čeha labā, bet Žans Bednārs (Detroitas Red Wings) atvairīja 24 reizes.

“Esam priecīgi par savu uzvaru,” sacīja Misaks. “Tas ir viss, ko mēs vēlamies, tas ir viss, uz ko mēs koncentrējamies, un mums tas ir, tāpēc tas ir ideāli.”

READ  Kas parādījās karavīra 'Falcon and the Winter' trešās epizodes beigās? Atrodiet to šeit

Slovākijas izlases labā divus vārtus guva Mate Kasliks (2023. gads, kad ir tiesīgs gūt vārtus). Simons Latkoči atvairīja 42 reizes.

Servaks Petrovskis (Minesotas Wild) pirmajā puslaikā ar 3:20 izvirzīja Slovākiju vadībā ar 1:0, un Kasliks guva vārtus no kreisās puses apļa, panākot 2:0 5:57.

“Domāju, ka jau no paša sākuma esam spēlējuši labi,” sacīja Slovākijas aizsargs Reins Petroviči. “Ielaidām divus vārtus. Pirmajā puslaikā spēlējām ļoti labi, bet otrais puslaiks mums bija ļoti slikts.”

Čehu uzbrucējs Martins Resavi (Kolumbusas “Blue Jackets”) otrā puslaika 2:22 laikā panāca 2:1, kad guva Matosa Minčiča piespēli (2023. gada draftā kvalificējās), un Gots 13:21 panāca neizšķirtu 2:2. Kad viņš ietriecas disku zem ezera.

Matiass Sabovalevs (Vegasas Golden Knights) 17:35 sekundē panāca 3:2. Tomass Urbans (tiesīgs pieteikties 2023. gadā) trāpīja metienu no kreisā apļa, ko Latkozi atvairīja ar plecu, taču ripa iekrita krokā un Sapovaļevs piezemējās uz atlēkušās ripas.

Trešā perioda 7:56 Maisaks panāca 4:2, kad viņš guva griezienu pa ledus centru.

“Es cenšos to izbaudīt, vai ne? Esmu šeit, lai cīnītos par savu valsti,” sacīja čehu kapteinis Misaks. “Es nejūtu spiedienu. Es vienkārši jūtu, ka man tas ir aizraujoši, jo esmu redzējis tik daudz leģendu, kuras pirms manis ir spēlējušas izlasē… Tāpēc man tā ir privilēģija, un es priecājos esi seit.”

Petrovici, kuram ir tiesības pieteikties 2023. gadā, 13:56 panāca 4:3, gūstot spēka paņēmienus 5 pret 3, un Kasliks 16:48 panāca izlīdzinājumu ar spēka paņēmienu.

“Otrais puslaiks no mums nebija labs, taču domāju, ka atgriezāmies trešajā un panācām neizšķirtu,” sacīja Jakubs Demiks, Slovākijas uzbrucējs (Golden Knight). “Diemžēl viņi guva vārtus pēdējā brīdī.”

READ  Latvija nojauc padomju laika memoriālo obelisku galvaspilsētā

Nākamo ceturtdien čehi spēlēs ar Somiju. Slovākija ceturtdien spēlēs ar Kanādu.

Somija 6, Latvija 1 – Joahims Kimmels (Nešvilas “Predators”) guva divus vārtus un asistēja Somijas labā pirmajā grupas spēlē priekšsacīkšu kārtā.

“Spēlējām labi, taču, protams, domājam, ka varam uzlaboties un nākamajā mačā spēlēt vēl labāk,” FIFA mājaslapai sacīja Kimmels. “Taču pagaidām esam apmierināti ar šodien notikušo.”

Somijas labā ar vārtiem un divām rezultatīvām piespēlēm atzīmējās Ronijs Hirvonens (Toronto Maple Leafs), bet Aato Rati (Ņujorkas Islander) atzīmējās ar vārtiem un trīs rezultatīvām piespēlēm. Levi Merlinens (Otavas senators) atvairīja 19 bumbas.

Vārtus Latvijas labā guva Klāvs Veinbergs (Tampabejas Lightning). Bruno Proviress (2023. gada drafta kvalifikācija) atvairīja 33 reizes.

Kimmels izvirzīja Somiju vadībā ar 1:0 8:54, kad starp Proverisa ragavām ieslīdēja Latvijas aizsarga Niksa Vinenko (2023. g. tiesīgs gūt vārtus) piespēle. Viņš panāca 2:0 11:29, kad viņš pabeidza 2 pret 1 ar Hirvonenu.

Breds Lamberts (Vinipegas “Jets”) nostiprināja vadību līdz 3:0 otrā puslaika 1:52 ar vienu augstas bedrītes taimeri spēcīgajā spēlē, un Hirvonena spēcīgie vārti 18:01 nodrošināja Somijai 4,0 pārsvaru.

“Manuprāt, tā bija laba spēle, pirmais periods bija nedaudz grūts, viņi aizvadīja ļoti smagu spēli un visus nosēdināja zemā atmosfērā,” sacīja Lamberts. “Mums vienkārši bija jāturas pie sava spēles plāna un jātic, ka gūsim savas iespējas un izmantosim tās, kad to izdarīsim.”

Veinbergs pie trešā puslaika 1:28 ar spēcīgu vārtu guvumu vienu reizi no labā apļa panāca 4:1.

Rati izvirzīja Somiju vadībā ar 5:1 15:39, guva vārtus no kreisā apļa, un Kaspers Boteo (Floridas Panthers) 18:40 panāca 6:1.

“Neesam priecīgi, ka zaudējām, taču treneris bija dusmīgs, jo 55 minūtes spēlējām ļoti labi, bet pēdējās piecās nespēlējām,” FEI mājaslapai sacīja Latvijas kapteinis Ralvess Bergmanis, kurš ir 2023. gada kandidāts.

READ  Igaunijas proukrainiskais premjerministrs Kalass uzvar pārvēlēšanā - WHIO TV 7 un WHIO Radio

Nākamā ceturtdien Somija spēlēs ar Čehiju. Latvija trešdien spēlē ar Kanādu.

LNH.com personāla rakstnieks Gijoms Lepāžs un NHL.com ārštata reportieris Dereks Van Daists piedalījās šajā ziņojumā.