Josuzumi iegūst skeitborda zeltu – WSOC TV

TOKJO – (AFP) – Jaunākās olimpiskās spēles Tokijā, kuras pēc gadu ilgas kavēšanās koronavīrusa pandēmijas dēļ tiek rīkotas saskaņā ar stingriem ierobežojumiem:

___

Brīdinājums par medaļu

Japāņu sportiste Sakura Josuzumi uzvarēja skeitborda pirmajā sieviešu olimpiskajā turnīrā, nostiprinot Japānas dominējošo stāvokli šajā sporta veidā.

Sudraba medaļu ieguva Kokona Hiraki, kura 12 gadu vecumā kļuva par jaunāko japāni, kurš jebkad izcīnījis olimpisko medaļu.

Lielbritānijas debessbrūns neļāva Japānai izcīnīt medaļas, iegūstot bronzu.

Josozumi pirmajā kārtā uzvarēja ar viltību, iegūstot rezultātu 60,09, kas ir vienīgais rādītājs, kas ar 60. avāriju noticis Ariake pilsētas sporta parkā.

Viņa nekavējoties radīja spiedienu uz pārējiem septiņiem konkursa dalībniekiem, un neviens no viņiem nespēja viņu izraidīt. Japānas slidotāji ieguva zeltu arī vīriešu un sieviešu ielu sacensībās Tokijas spēļu pirmajā nedēļā.

___

Pēc pirmajiem trim notikumiem olimpiskajā desmitcīņā ar 2966 punktiem vadībā ir kanādietis Damians Vorners.

2016. gada olimpiskās bronzas medaļniecei ir 223 punktu pārsvars pār kolēģi kanādieti Pīrsu Lepāžu un 255 punkti pār Austrālijas junioru pasaules čempionu Ešu Moloneju 2018.

Francijas pasaules desmitcīņas rekordists Kevins Mejers, olimpiskais sudraba medaļnieks no Rio un pasaules čempions 2017. gadā, ar 2662 punktiem ierindojās ceturtajā vietā.

Vorners atklāja sacensības, saskaitot savu pasaules desmitcīņas labāko laiku 10,12 sekundes 100 metros, un pēc tam tāllēkšanā uzrādīja olimpisko labāko desmitcīņu 8,24 metru distancē. Viņam metienā bija 14,80 metri, kas ļāva Peidžam un Meijeram samazināt plaisu.

Septiņcīņā olimpiskā čempione titula aizstāve Navissatu Tiamja pēc diviem setiem ir vadībā ar 2176 punktiem, par 19 punktiem apsteidzot amerikānieti Ēriku Bogardu.

Tiams pēc 100 m barjerskrējiena finišēja 15. vietā, bet augstlēkšanā nopelnīja 1132 punktus ar 1,89 m griezumu, lai izvirzītos vadībā. Bogards ar 1.86 izslēgšanu pārcēlās no ceturtās vietas uz otro, bet 2019. gada pasaules čempione Katarīna Džonsone-Tompsone ar septīto vietu ierindojās trešajā vietā ar 2138 punktiem ar labāko lēcienu 1.86.

READ  Ugunsgrēks ēkā ar nelegālu nakšņošanu nogalina 8 - WPRI.com

___

Starptautiskā Olimpiskā komiteja paziņoja, ka tā iztaujās divas Baltkrievijas komandas amatpersonas, kuras, iespējams, bija iesaistītas mēģinājumā atturēt skrējēju no Tokijas olimpiskajām spēlēm.

SOK pārstāvis Marks Adamss saka, ka tā ir daļa no disciplinārlietas, kas uzsākta, lai “noskaidrotu faktus” skrējējas Kristīnas Tsimanskajas lietā.

Pēc tam, kad Tsimanoskaja sociālajos tīklos kritizēja savas komandas vadību, viņa sacīja, ka amatpersonas viņu nogādājušas lidostā un mēģinājušas viņu atgriezt lidmašīnā uz Baltkrieviju.

Starptautiskā Olimpiskā komiteja norāda, ka izmeklēšanā esošās Baltkrievijas amatpersonas ir Artūrs Čumaks un Jurijs Moisejevičs.

Tsimanoskaja trešdien iekāpa lidmašīnā, kas devās uz Vīni, lai gan nebija skaidrs, vai tas ir viņas galapunkts. Vairākas valstis piedāvāja viņai palīdzību, un Polija viņai piešķīra humāno vīzu, jo viņa baidījās, ka Baltkrievijā tiks apdraudēta viņas dzīvība.

Starptautiskā olimpiskā komiteja pirms svētdienas noslēguma ceremonijas var apturēt Baltkrievijas Nacionālās olimpiskās komitejas darbu.

___

Amerikāniete Sidneja Maklaulīna laboja savu pasaules rekordu, uzvarot 400 m barjerskrējienā sievietēm 51,46 sekundēs. To pārspēja Dalila Muhameds, kurš izcīnīja sudrabu, ar rezultātu 1: 2 pārspējot ASV.

Maklaulins jūnijā uzstādīja iepriekšējo pasaules rekordu – 51,90 sekundes. Muhameds, kurš 2019. gadā divreiz laboja pasaules rekordu un tajā gadā izcīnīja zelta medaļu pasaules čempionātā, sacensības noslēdza pēc 51,58.

Un bronzu ieguva holandietis Vimeks Pols ar laiku 52,03 sekundes.

___

Baltkrievijas olimpiskā sportiste, kura publiski strīdējās ar savas komandas amatpersonām, iekāpa lidmašīnā, kas devās uz Vīni.

Nav skaidrs, vai Austrija ir Kristīnas Tsimanoskajas galapunkts. Vairākas valstis piedāvāja viņai palīdzību, un Polija viņai piešķīra humāno vīzu.

Intervijā aģentūrai Associated Press viņa sacīja, ka viņas komandas amatpersonas “lika saprast”, ka viņai draudēs sods, ja viņa atgriezīsies mājās autoritārajā valdībā, kas nerimstoši apspieda jebkādu kritiku.

READ  Toronto Maple Leafs ir tuvu akciju pārdošanai

Tsimanskaja sacīja, ka cer turpināt karjeru, taču viņas drošība šobrīd ir prioritāte. Pēc tam, kad viņa sociālajos tīklos kritizēja savas komandas vadību, viņa apsūdzēja amatpersonas, ka viņas aizvedušas uz lidostu un mēģinājušas atgriezt viņu Baltkrievijā.

Viņa tika redzēta Tokijā trešdienas rītā, ieejot Naritas starptautiskajā lidostā svītas apkārtnē.

___

Brazīlija olimpiskajās spēlēs izstājās no pludmales volejbola vīriešu turnīra, un Latvija par to var ņemt kredītu.

Latvijas Mārtiņš Pļaviņš un Edgars Tuks trešdien ar 21:16, 21:19 pārspēja 2016. gada zelta medaļnieci Elisoni un partneri Alvaro Filho. Latvieši pirmdien astotdaļfinālā izsita vēl vienu Brazīlijas vīriešu komandu – ar Allisona partneri Riodežaneiro Bruno Oskaru Šmitu.

Tikai viena no Brazīlijas sieviešu komandām izdzīvoja ceturtdaļfinālā, kas nozīmē, ka tradicionālais pludmales volejbola spēks Tokijā var izcīnīt ne vairāk kā vienu medaļu. Tas būtu viņas sliktākais sniegums kopš šī sporta veida pievienošanas vasaras spēlēm 1996. gadā.

Rīta otrā ceturtdaļfināla mačā ar pirmo numuru izliktais Anderss Muls un norvēģis Kristians Sorums izslēdza Krieviju. Norvēģi ierindojās kvalifikācijas punktu saraksta augšgalā, bet kārtā zaudēja krieviem Iļjai Ļičukovam un Konstantīnam Semenovam.

Norvēģija pārspēlēs uzvarēja ar 21-17, 21-19.

___

Sieviešu 10 km maratonā uzvarēja brazīliete Ana Marcela Kona.

Cunha trešdienas rītā finišēja pirmais pēc 1 stundas 59 minūtēm 30,8 sekundēm, finišējot par deviņām sekundes desmitdaļām apsteidzot čempiona titula aizstāvi Šaronu van Rovendalu no Nīderlandes.

Van Ruandals ieguva sudrabu ar laiku 1: 59.31,7.

Bronzu ieguva austrāliete Karīna Lī ar laiku 1: 59.32,5.

Cunha izcīnīja savu pirmo medaļu trešajās olimpiskajās spēlēs. Pirms pieciem gadiem Riodežaneiro viņai bija desmit gadu, bet 2008. gada Pekinas olimpiskajās spēlēs – piektā.

READ  Santjago Ribeiro tika atklāta pasaulē lielākā izstāde

Amerikāniete Halle Andersone finišēja sestā, bet viņas kolēģe Ešlija Titčela ierindojās septītajā vietā.

Septiņu kursu trasē Tokijas līcī ir debesskrāpju, Varavīksnes tilta un blakus esošo peldošo gredzenu fons.

Gaisa temperatūra sacensību pēdējos posmos bija 86 grādi pēc Fārenheita (30 grādi pēc Celsija), un mitrums 74% lika justies kā 95 grādiem (35 grādi pēc Celsija).

Ūdens temperatūra bija aptuveni 84 grādi (29 grādi pēc Celsija), zem pieļaujamās 88 grādu robežas (31 grāds pēc Celsija).