Jeļena Ostapenko pēc Emmas Radukano zaudējuma iekļūst Korejas atklātā čempionāta finālā

Sestdien Seulā notiekošā Korea Open sieviešu vienspēļu pusfināla mačā latviete Jeļena Ostapenko atdod bumbu britei Emmai Radukano. [YONHAP]

Jeļena Ostapenko uzvarēja bijušo ASV atklātā čempionāta čempioni Emmu Radučano, iekļūstot Hana Bank Korea Open finālā, izcīnot automātisku uzvaru pēc tam, kad Radukano izstājās no spēles kreisās paceles cīpslas savainojuma dēļ trešajā setā.

Latvijas ranga pirmā vieta, kura pasaules rangā šobrīd atrodas 19.vietā un pati ir Grand Slam čempione, svētdien turnīra finālā tiksies ar krievieti Jekaterinu Aleksandrovu.

Lielbritānijas pārstāve Emma Radukano sestdien Seulā Korea Open pusfināla mačā atdod metienu latvietei Jeļenai Ostapenko.  [AP/YONHAP]

Lielbritānijas pārstāve Emma Radukano sestdien Seulā Korea Open pusfināla mačā atdod metienu latvietei Jeļenai Ostapenko. [AP/YONHAP]

Radučano, kurai 2. setā, šķiet, bija diskomforts augšstilbu rajonā, zaudēja spēli trešajā setā, trīs geimus atpaliekot no Ostapenko. Līdz ar to Seulas Olimpiskajā tenisa centrā tika pielikts punkts bijušā ASV atklātā čempionāta čempiona trīs uzvaru sērijai pēc kārtas.

Ostapenko pirmajā setā sāka agru 2:0 vadību, pirms Radokano izvirzījās vadībā ar 2:2. Abas spēlētājas noturēja mačus līdz 4-4, līdz Radokano salauza Ostapenko un iemeta smalku “forehand”. Ostapenko noskaidroja divus setpunktus, pirms Radokano pabeidza setu ar spēcīgu servi, kuru pretiniecei neizdevās raidīt pāri tīklam.

Otrais sets sākās ar divām dūrēm no abām spēlētājām, pirms Ostapenko iedeva Radokano divas breikbumbas, kuras pēdējā viegli pārvērta breikā. Ostapenko izlīdzināja rezultātu, laužot labo aizmuguri, bet pēc tam mīlas četrdesmitajos gados demonstrēja lielu diskvalifikāciju.

Radučano, šķiet, bija diskomforts augšstilbu rajonā, un bija nepieciešams ilgs laiks, lai izārstētos, pirms atsāka maču sestajā geimā. Šķita, ka medicīniskie rezultāti nepalīdzēja, un Radokano izniekoja vēl vienu geimu, pirms Ostapenko turpināja vadību un pabeidza otro setu ar rezultātu 6:3.

Pēc kārtējā medicīniskā taimauta un zaudējuma ar 3:0 trešajā setā, vienreizējā Grand Slam čempione Radokano šokēja līdzjutējus ar zaudējumu mača vidū, pamatojot to ar kreisā muskuļa savainojumu.

READ  SPH Engineering un GreenValley International sinhronizē UAV tehnoloģijas, lai savāktu un apstrādātu LiDAR datus — Mazo bezpilota gaisa sistēmu ziņas

Ja Ostapenko svētdien uzvarēs, tas viņai būs otrais WTA tituls šogad. Februārī viņa uzvarēja Dubaijas čempionātā.

Ostapenko un Aleksandrova iepriekš tikušās sešas reizes, Aleksandrovai izcīnot 4-2.

“Ir lieliski tikt finālā, it īpaši pēc pirmajām divām ļoti grūtajām kārtām,” pēcspēles intervijā sacīja Ostapenko. “Man ir patiesa mīlestība spēlēt šeit, Seulā, kur man ir daudz līdzjutēju.”