Indianvelsa | Trīs čehietes vadībā, Pegulai un Skari uzvarot un Sabaļenkai saņemot skrējienu

Trīs čehietes Petra Kvitova, Barbora Kričkova un Karolīna Plīškova svētdien Indianvelsā iekļuva BNP Paribas Open turnīra pēdējā 16. vietā, jo Džesika Pegula un Marija Sakari uzvarēja trijos setos, bet Ārīnai Sabaļenkai veica papildu kārtu.

Teniss nebija pietiekami labs, es tikai cīnījos un centos uztaisīt bumbas laukumā, man pietrūka daudz bumbu – tas man īsti nepalīdz. Ļoti satraucoši, man jāsaka, bet es devu sev vēl vienu iespēju un izdzīvoju vēl vienu dienu. Dzīvojam, lai cīnītos vēl vienu dienu, nākamajā spēlē mēģināšu lietas uzlabot. Marija Baisi

Ar 15., 16. un 17. numuru izliktā čehiete izturēja dažas smagas pretinieces, Kvitovai pārsteidzoši apsteidzot Jeļenu Ostapenko, kura ar 24. numuru no Latvijas ar 0-6, 6-0, 6-4 cīnījās, kamēr Krejikova cīnījās. ķīnietei Vanga Siņju ar 6-2, 6-7(1), 6-2 un Pliškova ar 6-1, 7-5 pārspēja Krievijas 11.numuru Veroniku Kudermetovu.

Kvitovas mačs iegāja vēsturē, jo abas spēlētājas WTA 1000 turnīrā pirmo reizi zaudēja kūkas komplektu.

Ostapenko pirmo setu aizvadīja satriecošā stilā, bet Kvitova otrajā pacēla savu spēli, lai atbilstu latvietes centieniem un izlīdzinātu laukumu.

Tomēr bija vēl lielāka drāma, jo Kvitova uzvarēja 10 geimos pēc kārtas, trešajā pārsvaru palielinot līdz 4:0.

Lai gan Ostapenko visas cīņas laikā šķita slikti, klepojot dvielī, viņa atguva apgriezienus un šokēja 4. spēles maču, lai panāktu izlīdzinājumu, liekot Kvitovai lūgt pretrunīgi vērtēto medicīnisko taimautu ar redzamu tulznu uz pirksta.

Vēl vienā momentā Kvitova atgriezās no pārtraukuma, lai paņemtu maču, un abas kādu laiku pavadīja pie tīkla, kratot rokas.

Džesika Pegula svētdien pieveica Anastasiju Potapovu pēc seta un sabrukuma.

© Metjū Stokmens / Getty Images

Kvitova tagad tiksies ar ASV trešo numuru izlikto Pegulu, kura arī saskārās ar zināmām pretrunām, jo ​​viņas pretiniece krieviete Anastasija Potapova laukumā izvēlējās vilkt Maskavas Spartak kreklā, izraisot pretreakciju skatītāju vidū.

Lai gan daži to varētu uzskatīt par nekaitīgu mājienu viņas iecienītākajai sporta komandai, citi bija sašutuši par šo soli, uzskatot, ka tas attaisno Krievijas iebrukumu Ukrainā, kad WTA tūrē neitrāli drīkst piedalīties tikai Krievijas spēlētāji.

READ  ASV peldēšanas komandas treniņš Rijekas Kantrida baseinos

Spekulācijas par viņas motīviem tikai vairo spriedzi starp krieviem un ukraiņiem tūrē un vēlreiz akcentē grūtības, ar kurām viņa saskaras, kad politika un sports saduras, kā arī atklāj diskusiju par iespējamo Krievijas un Baltkrievijas sportistu aizliegumu plkst. Vimbldona vēlāk šogad.vispār.

Fakts, ka ukraiņu spēlētāja Ļesja Tsurenko izstājās tikai minūtes pirms spēles pret baltkrievieti Sabaļenku “personisku iemeslu dēļ”, iespējams, bija nejaušība, taču tas liecina, ka stress par notiekošo viņas dzimtenē joprojām aizēno viņas prātu.

33 gadus vecā Tsurenko tagad zaudējusi ar izstāšanos vai nokautu 9 no 18 turnīriem, kas datējami ar Indianvelsu pagājušajā gadā.

Rezultātā Sabaļenka, kuras pirmais “Grand Slam” tituls tika iegūts Melburnā un bija daļa no ideāla 13:0 gada sākuma, kas noslēdzās ceturtdaļfinālā Dubaijā, tika galā ar bijušo “French Open” uzvarētāju Krejčikovu, kura pārspēja Krejčikovu. Pasaules 3 labākās spēlētājas pagājušajā mēnesī Dubaijā ir ceļā uz titulu, WTA rangā pakāpjoties par 14 vietām uz 16. vietu.

Arīna Sabaļenka iekļuva pēdējā 16. vietā, netrāpot nevienu bumbu, kad pēdējā minūtē “personisku iemeslu dēļ” izstājās Lesja Tsurenko.

Pegula teica, ka viņas spēja segmentēt liek viņai koncentrēties uz katru maču, un tas palīdzēja viņai izcīnīt punktu pēc punkta uzvarā, kas viņai svētdien bija nepieciešama, lai ar 3:6 6:4 7:5 uzvarētu Potapovu. , ar 27. numuru, kura pagājušajā mēnesī izvirzījās Lincas WTA kausa izcīņā.

“Šodien noteikti bija cīņa,” sacīja Pegula. “Tikai likās, ka sāku mazliet lēni. Viņai bija zināma pārliecība, viņa acīmredzot izpildīs daudz metienu. Viņa arī tikko uzvarēja čempionātā.

“Tāpēc esmu priecīgs, ka varēju atgriezties spēlē un galu galā spēlēt daudz labāk, nekā sāku.”

Tas bija jau otrais mačs pēc kārtas, kurā Pegulai bija jānāk no seta, lai uzvarētu, un tas prasīja 2 stundas 17 minūtes.

Papildus tam, ka Pegula tika no seta pret Potapovu, otrajā setā pie rezultāta 4:4 Pegulai bija jānosargā breikbumba, uzvarot 7 no pēdējiem 7 punktiem, pagarinot maču, bet otrajā setā arī zaudējot 3:1. . Izveidota.

READ  Sporta TV saraksti ceturtdienai, 28. aprīlim | profesionālis

Nākamo gaida “Grand Slam” čempione Pegula, kura spēlēs ar Kvitovu par vietu ceturtdaļfinālā.

Tikmēr Krejkovai bija smagi jāstrādā, lai sasniegtu pēdējo 16, atvairot spēcīgu izaicinājumu no Vans Sjinu, kurš tika galā ar otrā seta taibreiku, pirms čehiete pārspēja taibreiku.

Neskatoties uz 6 dūžu pārsvaru ar 10 dubultkļūdām, Krejkova izcīnīja 86% pirmās serves punktu un nopelnīja 103 no 185 atspēlētajiem punktiem.

Marija Sakari 3 setos cīnījās ar Anhelinu Kaļiņinu, sasniedzot astotdaļfinālu Indianvelsas tenisa parkā.

Citviet Sakkara saspieda 27. numuru Anhelinu Kaļiņinu, 7. numuru no Grieķijas, un viņai nācās atspēlēties no sliekšņa pret ukrainieti.

Kaļiņina vienkārši bija nedaudz spēcīgāka par dažbrīd rūtaino Sakkari, pirmajā setā izvirzoties vadībā ar 4:1, bet otrajā labāk nospēlēja grieķiete, panākot 5:0, pirms ukrainiete sastinga. Pāris spēles.

Izšķiršanas sākumā viņi apmainīja pārtraukumus, un Sakkari šķita drošāka par savu spēli, kas galu galā mainīja atšķirību, jo Kaļiņina piedāvāja viņai divas iespējas, galu galā pārvēršot savu trešo mačbumbu, lai uzvarētu mačā.

Viņas cīņasspars galu galā atmaksājās, jo pagājušā gada fināliste 2. kortā ar 3-6, 6-2, 6-4 panāca savu ceļu, lai izveidotu astotdaļfināla tikšanos ar Pliškovu.

Sakkari tagad ir uzvarējusi 7 no pēdējām 8 spēlēm Indianvelsas tenisa dārzā.

“Teniss nebija pietiekami labs, es tikai cīnījos un mēģināju atspēlēt bumbiņas laukumā, man pietrūka daudz bumbiņu – tas īsti nepalīdzēja manai spēlei,” Skārijs sacīja publikai, piebilstot: “Tas ir jāsaka, ļoti satraucoši, bet es devu sev iespēju.” Vēl viena, un es izdzīvoju vēl vienu dienu.

“Dzīvojam, lai cīnītos vēl vienu dienu, nākamajā spēlē centīšos lietas uzlabot.”

Sakkari trāpīja 30 uzvarētājus pie 42 nepiespiestajām kļūdām, savukārt Kaļiņina, kura pēdējā spēles geimā 3 reizes pieļāva dubultkļūdas, gūstot Grieķijai mačbumbu, trāpīja 18 uzvarētājus, 35 kļūdas un kopā iemeta 8 dubultkļūdas.

© Julian Finney / Getty Images

Koko Gofa sāk ieiet savas karjeras fāzē, kad viņas pretinieki patiesībā ir jaunāki par viņu.

Savas 19. dzimšanas dienas priekšvakarā amerikāniete ar 16. vietu sarūgtināja 18 gadīgo čehieti Lindu Noskovu ar rezultātu 6:4 6:3, rezervējot astotdaļfināla cīņu ar zviedrieti Rebeku Pētersoni.

“Šodienas spēlē, godīgi sakot, izjutu nelielu spiedienu vecuma dēļ, par ko agrāk nebiju domājusi,” savā pēcspēles preses konferencē atzina Gofa.

Lielākoties amerikāniete šajā mačā nebija satraukta, raidot abpusēji dūžus, kad viņa tika pie savas pirmās breikbumbas šajā mačā.

Pirmo setu viņa pabeidza ar aci pret aci, un mačā iesita 7 dūžus un izcīnīja 30 no 34 pirmās serves punktiem.

Šī bija spēle starp 2 no 4 tīņiem, kas ierindojās Hologic WTA tūres pirmajā simtniekā – 6. vietā esošā Gauff, 53. vietā esošā Linda Fruhvirtova, 17 gadus veca, 54. Noskova un 18 gadīgā Diāna Šneidere. 94.

Ar savu uzvaru Gofa pagarināja savu uzvaru sēriju pret spēlētājiem, kas atrodas ārpus labāko 50. ranga, līdz 28. un Kalifornijas tuksnesī pirmo reizi sasniedza astotdaļfinālu.

Gofa pievienojās žurnālistiem smieklos, kad viņiem tika lūgts atcerēties savu iepriekšējo tikšanos ar Pītersoni, kurš svētdien 3 setos uzvarēja Žilu Teihmanu.

Pēdējo reizi viņi tikās pirms vairāk nekā 4 gadiem, kad Gofam vēl bija 14 gadi, un amerikānis skaidri atcerējās mača vietu Midlendā, Mičiganas štatā, un rezultāts 6-2 un 6-1 bija zaudējums. .

“Viņa man uzsauca īstu veco skolu,” smejoties sacīja Gofs. “Ceru, ka šoreiz būs nedaudz savādāk… Kopš tā laika noteikti esmu daudz audzis un daudz iemācījies.”

Ranga 102. vietā esošais Pētersons svētdienas vakarā Indianvelsas tenisa dārzā ar 3:6, 6:3, 6:1 pieveica labā formā esošo šveicieti Teihmanu, iekļūstot astoņpadsmitniekā.

Pret pasaules ranga 39. numuru tas bija iespaidīgs pavērsiens, jo pēc pirmā seta 27 gadus vecajam futbolistam diezgan viegli izdevās uzvarēt nākamos divus setus.

Pētersons, kurš pasaules rangā nokritis zem 100 atzīmes, 2019. gadā savulaik bija pat 43. vietā.