IIHF – Zviedrija iekļūst pusfinālā

Zviedrija atviegloja ceturtdaļfināla cīņu ar Latviju, nodrošinot komfortablu uzvaru ar 6:1, lai sagatavotos sestdienas pusfināla cīņai pret Kanādu. Čempionu aizstāvji turpina klusu progresu Šveicē, līdz šim piecos mačos ielaižot tikai četrus vārtus.

“Šodien guvām daudz vārtu, pieci pret pieciem,” teica Fēlikss Ungers Sorens. “Domāju, ka šobrīd šajā grupā mums ir laba sajūta, un mēs vēlamies iet un dzīties pēc šī zelta.”

Latvijai lielākā prioritāte šajā turnīrā bija izvairīties no iesūkšanās izkrišanas cīņā un saglabāt vietu tabulas augšgalā. Kvalifikācijas turnīra sākumā Baltijas nāciju pārspēja zviedru komanda, kas, šķiet, nekad nekļūs par sajukuma upuri.

Neskatoties uz izkļūšanu ceturtdaļfinālā, Latvijas spēlētāji nebija pārāk vīlušies. “Domāju, ka mūsu spēle turnīra laikā ir uzlabojusies,” teica kapteinis Ēriks Matejko. “Tā bija neliela detaļa, komandas darbs un kopīgs darbs. Mēs paveicām labu darbu katrā spēlē un beigās spēlējām kā komanda.”

Pēdējos divos grupu turnīra mačos Zviedrijai ir bijis grūti veikt izrāvienu. Neskatoties uz dominējošo spēli gan pret čehiem, gan Vāciju, izšķirošie vārti katru reizi tika gūti trešā perioda beigās.

Tomēr šodien zviedriem izdevās ātrs starts, ko gribēja. Jau pēc četrām minūtēm rezultātu atklāja Noels Nords. Uzvara skaistumkonkursos nekad nebija mērķis, taču Zviedrijas futbolisti runāja par to, cik svarīgi ir dabūt spēlētājus tīklā un cīnīties par ripu, un tieši to viņam atnesa Norda iespēja.

“Tas bija patiešām svarīgi, ka mēs trāpījām pirmos vārtus,” sacīja Nords. “Tad mēs patiešām varam veidot savu spēli. Agrīna vārtu gūšana mums maina spēli.”

Ungers Sorums piekrita. “Šodien tā bija atšķirība, mēs guvām vārtus pirmajā puslaikā,” viņš teica. “Mums nevajadzēja neko dzenāt, un bija vieglāk turpināt.”

READ  Uzbekistāna un Latvija paplašina tirdzniecību un ekonomisko sadarbību

Nokļūstot virsotnē, Zviedrija nedraudēja atslābināt spēli. Pirmajā periodā komanda Latvijas dzeltenajā malā 20-6. Tas izraisīja spiedienu kadra beigās, kad Deivids Edstroms izstiepa savu nūju un uzcēla Noa Dauera Nilsona bumbu uz Latvijas vārtsarga Aksela Ozola pleca.

Atklāšanas sesijā bija maz pazīmju par Latvijas uzbrukumu, un Zviedrija pēc pārtraukuma pievilka skrūves vēl vairāk. Bija nepieciešamas tikai 18 sekundes, lai pārvērstu spēles pirmo spēka paņēmienu, kad Oto Šteinbergs stūrēja mājās no apakšējā labā apļa, panākot 3:0.

Otrā perioda pusē Latvija atrada ceļu caur zviedru aizsardzību. Spēka spēle pieci pret trīs ļāva Deividam Liveseksam samazināt deficītu. Tie bija pirmie Zviedrijas ielaistie vārti kopš Romāna Cukumberga vārtu guvuma Slovākijas izlases labā 156 minūtes iepriekš.

Tas bija neaizmirstams brīdis labākajam vārtu guvējam Liveseksam, kurš uzskatīja, ka turnīra laikā ir daudz iemācījies. “Es darīšu visu iespējamo,” viņš teica. “Atmosfēra, pieredze, mūsu soliņš un mūsu komanda, kā mēs cīnījāmies viens par otru.”

Tas radīja jaunu entuziasmu latviešu spēlēšanā, un vēl viens daudzsološs Marka Meziņa gājiens sabruka, kad viņa bīstamā piespēle bija Valdim Dommeram nepieejamā, lai pārbaudītu Noa Erlidenu zviedru vārtos.

Taču, kad Kārlis Cēslis uzņēma lipīgo nepilngadīgo, šis īslaicīgais Latvijas bums beidzās. Bīstamajā zviedru spēka paņēmienā Dovers Nilsons panāca 4:1, kad viņš sasniedza tālo vārtu stabu un atnesa bumbu mājās pēc Zeba Forsfjall laukuma padeves.

Zviedrijai trešais periods sākās ātri, Stīnburgai otro reizi spēlē gūstot vārtus. Tas noveda pie zviedru kapteiņa 11 (5+6) punktiem turnīrā un virzīja viņu līdzās Daliboram Dvorski un Makleanam Ciprini punktu gūšanas sacensībās šeit, Šveicē.

Stenberga sērija ar Edstromu un Ungeru Sorenu ir bijusi laba visa šī turnīra laikā. Sorena vadībā viņam patīk spēlēt kopā. “Tas ir pārsteidzoši,” viņš teica. “Abi ir ļoti labi. Deivids uzņemas daudz smaga darba un atvieglo mums un Otto.”

READ  Latvijas ārlietu ministrs atjauno atbalstu Ukrainai Odesā / Raksts

Kad bija atlikusi knapi minūte, Simons Zeiters pabeidza rezultātu no Nordes piespēles. Spriedums 6:1 labi iekļūst zviedriem pusfinālā, taču Nords brīdina, ka priekšā ir vēl vairāk. “Šodien nebija mūsu labākā spēle,” viņš teica. “Taču, skatoties uz visām mūsu spēlēm, mums klājas ļoti labi. Ielaidām tikai trīs vai četrus vārtus, esam patiešām labi D zonā un arī uzbrukumā.”