IIHF Worlds: Latvija veido vēsturi un Kanāda iegūst vēl vienu zeltu

uz 2023. gada IIHF Pasaules čempionāts Grāmatās un kāda bija varonība. Tas bija aizraujošākais turnīrs ilgā vēsturē, jo Latvija izcīnīja bronzu pār ASV un Vāciju un izcīnīja sudrabu. Kanāda, kas bija otrā favorīte iekļūt turnīrā, izcīnīja zelta medaļu, jo ASV izlase devās tukšām rokām.

Latvija šokē pasauli

Pirms mēs nonākam pie ASV komandas neapmierinošā rezultāta, kad pēc veiksmīgas turnīra sākuma atgriezās mājās bez nekā, mums jāparunā par Latviju.

Latvija izcīnīja savu pirmo jebkuras krāsas IIHF medaļu. Tas bija patiesi vēsturisks brīdis Latvijas hokejam un pašai valstij. Šī mazā Baltijas valsts ir parādījusi, ka var spēlēt ar lielajiem zēniem visa turnīra garumā.

Kristians Robinss Viņš panāca vēlo izlīdzinājumu un pārsteidzošu pagarinājuma uzvarētāju ar rezultātu 1:22, Latvijai pakāpjoties uz ASV komandu ar rezultātu 4-3.

Pagarinājumā ripu ASV zonā ienesa Latvijas kapteinis Kaspars Dugavins, kurš bija apturējis karjeru, lai atkal spēlētu Latvijas izlasē. No turienes viņš raidīja backhand piespēli no aizsarga Lena Hatsona slidas. Bumba nonāca pie Robins, un viņš to pacēla uz vārtiem, kas nekad netiks aizmirsti.

Šāds mērķis bija dzirdēts visā pasaulē, Latvijai iegūstot pirmo medaļu šajā līmenī. Šī mazā tauta ir tikusi garu ceļu hokeja pasaulē. Ņemot vērā, ka tie bija kājslauķis lielajām valstīm. Tagad hokejs Latvijā ir pielicis uzmanību pārējai pasaulei.

Kā pēc mača “Tas nav iespējams, godīgi” sacīja Rubens, uz jautājumu, kā bija izcīnīt pirmo medaļu Latvijai. “Mēs īsti nezinām, kas notika šovakar,” Robbins turpināja. “Mēs zinājām, ka šovakar varam uzvarēt.” Tas ir smags, es nezināju, ka tas ir tik smags. Tas nav reāli.”

Latviešu ballīte Tamperē, Somijā, bija vietā, pirms sākās īstā ballīte Rīgā, Latvijā. Turnīra lielāko daļu latvieši spēlēja savā laukumā Rīgā, pirms ieradās Somijā pusfinālam un finālam. Tomēr pūlis nāca viņiem līdzi. Viņu sejās varēja redzēt sajūsmu un prieku, kad vārti devās papildlaikā.

READ  Porziņģa biedrs saņem naudas sodu 40 000 ASV dolāru apmērā

IIHF Pasaules spēles: IIHF Pasaules spēles: ASV komanda paliek bez uzvarām un iekļūst pusfinālā

MLB: Svētki vai bads: tīģeri meklē aizvainojošu konsekvenci

Tā ir sajūta, ko esam redzējuši šajā valstī jau iepriekš. Neteiktu, ka tas ir tas pats, kas 1980. gada Miracle on Ice, taču reakcija bija ļoti līdzīga. Līdzjutēji bija iemesls, kāpēc Latvija izcīnīja bronzas medaļu. To pēc spēles atzina pat Robins.

Tas ir bijis grūts ceļš, lai nokļūtu līdz šim punktam. Latvijai bija jānāk no aizmugures, lai pārspētu Šveici un tikai iekļūtu ceturtdaļfinālā. Pa ceļam viņi uzvar Zviedriju un ASV. Viņi šajā turnīrā pārspēja arī Čehiju. Viņš bija 20 minūšu attālumā no spēles par zeltu, līdz Kanāda atspēlējās ar trim vārtiem trešajā periodā un aizsūtīja viņu uz bronzas medaļu.

Jūs zinājāt, ka šī būs smaga spēle Amerikas Savienotajām Valstīm. Pēc emocionālā zaudējuma Vācijai pusfinālā, trešajā spēlē izvirzoties vadībā ar 3-2, ASV komanda zaudēja ar lielām skumjām. Latvija būtu spēlējusi ar daudz vairāk uz spēles. ASV izlase atkal dominēja, taču trešajā periodā darījumu noslēgt neizdevās.

Tas bija neapmierinošs rezultāts komandai, kas dominēja turnīrā. Pusfinālā viņi bija ideāls 8:0 un, šķiet, ir ceļā uz zelta medaļas spēli pret Kanādu. Bet tā nebija paredzēts. IIHF Pasaules čempionāta pusfinālā ASV zaudēja līdz 0:12. Divi tiešie zaudējumi atstāja ASV komandu atceļā tukšām rokām. Otro gadu pēc kārtas ASV komanda atgriežas mājās bez medaļas. Tas sagādāja lielāku vilšanos nekā pagājušā gada rezultāts.

Emocionāli ASV komanda šajos mačos piekāpās pēc zaudējuma smagajā pusfinālā. Eiropas valstis vēlas izcīnīt savai valstij medaļas. Jūs zinājāt, ka Latvija būs pārbaudījums. Hokejs ir spēle ar collām, un ripa devās Latvijas ceļā bronzas spēlē.

READ  Izmeklēšana par vakcīnas iegādi Latvijā / Raksts / Eng.lsm.lv

Veidot vairāk vēstures Latvijai Artūrs Silovs Viņš tika atzīts par turnīra labāko vārtsargu un labāko spēlētāju. Kāds brīdis Latvijai. Selfoss Latvijas izlasē piedalījās visos 10 mačos. Viņš ir piektais vārtsargs, kurš ieguvis šo balvu.

Kanāda ir vadībā, Vācijai izcīnot sudrabu

Kanāda zelta medaļu atguva, spēlē ar 5:2 uzvarot Vāciju. Trešajā periodā Canadiens guva tikai trīs vārtus, panākot neizšķirtu 2:2.

Sammy Place Uzvaras vārtus viņš guva trešajā periodā, izraujot neizšķirtu trešajā periodā, panākot Canadiens vadību ar 3:2. Tailers Tufoli Un Skots Lotons Viņš pievienoja apdrošināšanas zīmes, atkal pārvedot mājās zelta medaļu.

Kanāda tagad ir piedalījusies 13 no pēdējās 21 zelta medaļas, izcīnot septiņas uzvaras, un katrā no pēdējiem četriem gadiem ir tikusi pie medaļām (divas zelta, divas sudraba). Kopumā šis ir 22.zelts Neatkarīgā pasaules čempionāta vēsturē.

Uzvara bija 18 gadus vecā un NHL draftā tiesīgajam spēlētājam Ādamam Fantelli, kas bija svarīgākais. Fantilli kļuva par otro kanādiešu spēlētāju un 11. vietu, kas tajā pašā sezonā izcīnījis gan Pasaules junioru zeltu, gan Pasaules čempionāta zeltu. Viņš arī pusfinālā guva čempionāta vārtus pret Latviju.

Bet neaizmirsīsim Vāciju. Sudraba medaļas iegūšana arī šai tautai ir milzīga. Vācieši ieguva savu trešo sudraba medaļu šajā turnīrā un pirmo kopš 1953. gada (kad sacentās tikai trīs komandas saskaņā ar IIHF). Otra sudraba medaļa tika iegūta 1930. gadā. Viņi arī ieguva bronzas medaļu 1934. gadā. Nemaz nerunājot par to, ka Vācija izcīnīja sudrabu 2018. gada ziemas olimpiskajās spēlēs. Iedomājieties, ko šī komanda būtu varējusi paveikt Tims Stozels Un Leons Dristels.

Viņu personība nekad neapstājas pie viņu viedokļa, un mērķtiecīgā pārraudzība viņus ir novedusi pie lietas. Viņiem ir arī dažas milzīgas uzvaras. Krosovera ceturtdaļfinālā viņi uzvarēja Šveici. Pēc tam viņš atgriezās, lai uzvarētu ASV komandu. Taču tonis tika noteikts turnīra sākumā, uzvarot mačos, kas bija nepieciešami, lai uzvarētu, lai iekļūtu ceturtdaļfinālā. Viņus vadīja Dž.Dž.Petrka no Bufalo “Sabres”. Petrka pasaules čempionātā guva 12 punktus un ierindojās trešajā pozīcijā.

READ  Forests Purdue, Īvija nopelna punktus ASV Nacionālajā basketbola izlasē līdz 19 gadu vecumam

Tāpat kā Latvija, arī Vācija parāda, ka var palikt kopā ar lielajiem puišiem uz lielās skatuves. Viņi vienkārši kļūst labāki

Pēdējās domas

Galu galā šis bija vēsturisks turnīrs, kurā Vācija izcīnīja sudrabu, bet Latvija izcīnīja bronzu. Šis bija viens no visspēcīgākajiem čempionātiem ilgu laiku. Tas bija plaši atvērts ar lielu satricinājumu. Jebkas var notikt, kad komandas uzņem ledu. Lai gan Kanāda ieguva zeltu, medaļu diena ritēja ap Latviju un Vāciju.