IIHF – Somija šķir Latviju

Somija mēģināja turpināt savu radīto impulsu, otrdien ar 5:2 uzvarot Slovākiju. Latvieši labāku likteni meklēja pēc tam, kad pamatlaika pēdējos mirkļos ļāva Šveicei izvirzīties vadībā ar 2:1 un tajā pašā dienā samierinājās ar punktu pagarinājumā ar 3:2.

Taču tas nebija paredzēts mazajai Baltijas tautai, lai gan tā ar 31:29 pārspēja Somiju. Tagad Monktonā Latvijai ir četri vārti trīs mačos. Spēka paņēmienā latvieši gan nespēja piespēlēt, jo Somija piecus nepilngadīgos paņēma Latvijas trijniekā.

Sumi bija labākais no sākuma spēles. Neimans, 2022. gada Sietlas Krakenas otrās kārtas spēlētājs, 4:43 izraisīja somu uzbrukumu ar saviem otrajiem vārtiem starp šiem debitantiem. Viņa augstais sitiens no kreisās puses apļa malas izvairījās uz ceļgaliem nostājušos Bērziņu caur satiksmi.

Latvija laika gaitā atpalika, šaušanā izveidojot 10:5 pārsvaru, taču nespēja izmantot savu pirmo spēka paņēmienu. Video apskats ar 1:10 atlikušo sākuma segmentā apstiprināja, ka latvieši nespēja iesist ripu pēc Lambinena slidošanas.

Huuhtanens uzteica savu vārtsargu: “Tas ir nereāli. Mums ir vajadzīgs labs vārtsargs, ja vēlamies uzvarēt spēles, un viņš šodien palīdzēja mums uzvarēt.”

Otrajā puslaikā Somija tika galā ar dažām soda problēmām, pirms 9:34 izvirzījās vadībā ar 2:0. Huuhtanens kārtīgi strādāja Latvijas reģiona satiksmē ar Nyman un izdūra Bērziņa aizmugurējo bloķētāju no bedres.

“Viņš sāka D zonā ar labu Zālena piespēli,” sacīja Huuhtanens. “Tad viņš iekoda galda tenisa ripā un raidīja to tīklā.”

Somi spēlē stabili dominējuši ar labu ripu pārvaldību un konsekventu piepūli. Latvijas neapmierinātība tikai pieauga trešajā periodā.

Vienā virknējumā Lampēnens veica pilnus šķelšanos, lai Rainers Dārziņš neiemestu ripu tīklā. Kad spēlēt bija palikušas nepilnas trīs minūtes, latvieši par papildu slidotāju satvēra Bērziņu, taču tas bija bez rezultātiem. Konsta Kapanens ieguva brīvību iesist tukšos vārtos līdz 2:15 un noslēdza darījumu.

READ  Latvijā nedēļas nogalē Covid nāves gadījumu nav / Raksts

Uzbrucējs Kristians Samītis Latvijas izlasē nomainījis aizsargu Silversu Lazarinu. Lazarinu pret Šveici guva ķermeņa lejasdaļas savainojumu, kas liedza viņam piedalīties junioru pasaules čempionātā.

Runājot par tikšanos ar Slovākiju, Ozulens izteica optimistisku piezīmi: “Mēs esam tur ar labākajām komandām. Mēs varam cīnīties ar katru komandu. Mēs varam paņemt punktus no katras komandas. Komandas darbs liek sapņiem darboties.”

Somijai tā bija sestā uzvara pār Latviju, saglabājot perfektu rekordu. Iepriekšējās piecās tikšanās reizēs, kas datētas ar 2008. gada 30. decembri, somi Latviju bija apsteiguši ar 22:5.