IIHF – Pēdējais neizšķirts

Datums, 2006. gada 4. janvāris, ir nozīmīgs datums pasaules junioru čempionātu vēsturē. Komandām, kuras ieguva medaļu, pirms pēdējās sacensību dienas bija brīvdiena. Somija pretī stājās ASV par bronzu, bet Kanāda un Krievija spēlē par zeltu. Taču Šveicei, Slovākijai, Latvijai un Norvēģijai šī bija diena, kad divas komandas kvalificējās 2007. gada pasaules junioru čempionātam un divas komandas tika pazeminātas uz pirmo divīziju.

Turnīrs notika Britu Kolumbijā. Vankūvera bija galvenā pilsēta, jo Hockey Club Canada vēlējās to izmantot kā pārbaudes pasākumu četrus gadus vēlāk notiekošajām olimpiskajām spēlēm. Bet citi mači tika aizvadīti tuvējā Kamlūpā un Kelovnā. Toreizējā izkrišanas kārta sastāvēja no četrām komandām, kuras spēlēja robin, un iepriekšējais rezultāts tika pārcelts no priekšsacīkšu kārtas uz šo jauno izkārtojumu.

Pēdējā dienā jau bija skaidrs, ka Latvija un Norvēģija izkritīs, tāpēc abi mači kopvērtējumā bija bezjēdzīgi. Tomēr spēles bija jāspēlē. Latvija ar 4:0 pārspēja norvēģus, ieņemot devīto vietu kopvērtējumā, tomēr abas komandas tika pazeminātas.

Otra spēle Šveice un Slovākija noslēdzās neizšķirti 3:3, un nākamajā gadā IIHF pārgāja pie trīspunktu un soda metienu sistēmas, neizšķirtām spēlēm beidzoties uz visiem laikiem. Tas bija gandrīz pirms 16 gadiem. Rezultātu šveicieša labā pirmā puslaika vidū atklāja Džulians Vokers, un Stefans Mozers pēc nepilnām divām minūtēm panāca 2:0.

Mareks Bartanoss guva vārtus slovāku labā, bet Džulians Springers ar diviem vārtiem otro vārtu guvumā atguva vadību. Trešajā tā bija visa Slovākija. Staņislavs Lašeks 12:37 panāca 3:2, pēc tam Mareks Horskis grūtā mačā panāca neizšķirtu tikai 3:48. Trešā puslaika beigās komandas sarokojās. Trīs minūšu pārtraukuma nebija. Nemetiet ledu, lai sagatavotos šaušanai. Vienkārši vecmodīga kaklasaite. Pa vienam punktam reitingā.

READ  Latvijas TV analizēta viltus prezidenta bruņurupuča runa / Raksts

Šie bija Horska vienīgie vārti turnīrā, un viņš vairs nekad nepārstāvēja Slovākiju nevienā nozīmīgākajās IAA sacensībās. Attiecīgi viņš šodien svin savu 35. dzimšanas dienu, iespējams, neapzinās savu vietu vēsturē kā vīram, kurš U20 turnīrā guva pēdējo izlīdzinājumu. 2005.–2006. gada sezonā viņš spēlēja OHL komandā Toronto St.

Un vārtsargam, lai uzvarētu pēdējā neizšķirtā? Rito Pera (Šveice) un Mišels Valents (SVK).

Šodien Slovākija un Šveice atjauno sāncensību vecumā līdz 20 gadiem. Mēs nezinām iznākumu, bet mēs zinām, ka būs uzvarētājs.