IIHF – Dānija apsteidz Latviju

Dānijas maģiskais ceļojums turpinās kā olimpietis. Dāņi otrdien vienīgajā kvalifikācijas spēlē Pekinas Vukesonas sporta centrā ar 3:2 pārspēja Latviju un ceturtdaļfinālā tiksies ar Ķīnas Republiku.

“Mēs esam nogājuši garu ceļu, kopš mācāmies pirmajā klasē [of the IIHF World Championship] “Tagad esam sasnieguši olimpisko spēļu ceturtdaļfinālu,” sacīja kapteiņa palīgs Franss Nīlsens. “Tas ir bijis pārsteidzošs ceļojums pēdējo 20 gadu laikā.”

Dāņu treneris Heincs Ellers, stājoties pretī Krievijai, sacīja: “Uzskatu viņus par vienu no favorītiem uz uzvaru turnīrā, taču mēs viņiem aizvadījām labu cīņu pirmajā kārtā. Spēlējām ar viņiem. [hard] Mēs ceram parādīt tādu pašu enerģiju un būt gatavi konkurēt ar viņiem.

Šī bija smaga fiziska lieta ar daudzām sāpēm abās pusēs.

Zaļo vārtus spēcīgā mačā trešā puslaika sākumā guva Markuss Lorisens. Mortens Pulsens un Džulians Džeikobsens guva savus pirmos olimpiskos vārtus Dānijas izlasē, kas ar 31:27 pārspēja Latviju.

Dāņu vārtsargs Sebastians Dehms bija spēcīgs, glābjot 25. Viņš jau agri bija aizņemts, jo latvieši viņu apbēra ar metieniem un vairākas reizes apstājās, lai glābtu spēli.

“Domāju, ka atšķirība bija mūsu vārtsargam,” sacīja Eilers. “Viņš šovakar spēlēja lielu lomu. Nebijām tik labi, kā cerējām. Manuprāt, Latvija nospēlēja ļoti labi, un tas mums bija ļoti grūts mačs.”

Divus vārtus Latvijas labā guva kapteinis Loriss Dārziņš. Pēc mača 37 gadus vecais veterāns Dinamo Rīga paziņoja par aiziešanu no Latvijas valstsvienības. Latvijas rezultatīvākais spēlētājs Reinārs Krastenburgs pievienoja divas piespēles.

“Ja vēlaties uzvarēt spēles, jums ir jāgūst vārti,” sacīja Dārzens. “Mēs bijām priekšā ar 2:1, un mums bija lieliskas iespējas. Mēs tās neizmantojām un beidzām ar vārtu guvumu. Tā ir spēle ar vārtiem, un mūsu pretinieks šodien šajā zonā izskatījās labāk.”

“Tas ir sarūgtināts,” atzina Rodrigo Apoles no Latvijas. “Nav tā, ka mēs šodien nebūtu izdarījuši pietiekami daudz, lai būtu pelnījuši uzvaru. Manuprāt, mūsu problēma visā turnīrā bija tā, ka mēs centāmies spēlēt ļoti skaisti. Ja paskatās, kā citas komandas guva vārtus mūsu labā, [they’d] Iegūstiet momentuzņēmumu, izraidiet dažus cilvēkus un izveidojiet disku tīklā. Domāju, ka mums tā ir pietrūcis visā turnīrā.”

READ  RFS 0-2 Hearts: Skotijas komanda izcīna savu pirmo uzvaru Eiropas līgā

Šī uzvara ir lielisks brīdis Dānijas hokejam. Labākais, ko Dānija jebkad paveicis IIHF pasaules čempionātā, ir 8. vieta (2010, 2016). Ar šādu sniegumu lielākajā starptautiskajā hokeja laukumā Pekinā 5,8 miljonu iedzīvotāju apdzīvotajai Skandināvijas valstij ir pamats justies sajūsmai.

Dāņi ieguva pārsvaru B grupā ar uzvarām pār Čehiju (2-1) un Šveici un nelielu zaudējumu Ķīnas Republikai (2-0). Tagad viņiem ir vēl viena iespēja nokaitināt spēcīgo Krievijas izlasi, kurā ir septiņi atgriezušies no 2018. gada Phjončhanā zelta medaļu ieguvušās OAR komandas.

“Tas būtu jebkuram čempionāts,” sacīja Nīlsens. “Vācija to izdarīja pēdējo reizi. Es nezinu, vai mēs ceram tikt ceturtdaļfinālā, bet tagad mēs esam šeit un mums ir viss, lai uzvarētu. [The ROC team] Viņam ir viss, ko zaudēt, tāpēc mums rīt ir jāatgriežas pie viņa.

Latvieši no olimpiādes izstājušies ar četriem zaudējumiem pēc kārtas.

Latvijai vārtu guvējs bija Jānis Kaļiņins, bet treneris Harigs Vītoliņš neparasti spēja pievilkt Vaxjo Lakers vārtsargu tikai 7:47 – acīmredzot savainojuma dēļ – un likt Ivaru Boninovu. Olimpiādes atlases turnīrā Latvija uzvarēja Rīgā, Boninovs trīs mačos ielaida tikai vienus vārtus.

Dāņi atguva ritmu, un Polsens pulksten 12:02 ar vāju leņķi no vārtu līnijas atklāja rezultātu. 33 gadus vecā uzbrucēja, deviņkārtējā IIHF pasaules čempionāta dalībnieka loma bija prieka pilna.

“Mēs iespiedāmies Ds un nokļuvām līdz Ds ar nelielu satiksmi,” sacīja Džeikobsens. Mortons [Poulsen] Uztaisīja labu spēli. Manuprāt, viņa atlēca no vārtsarga.”

Dārziņš atgriezās Latvijas izlasē pēc zaudējuma Slovākijai ar 5:2. Olimpietis trīs reizes guva savainojumu, iepriekš mačā nokrītot pie somu sēdekļa durvīm, taču, šķiet, bija pilnībā atguvies, kad 16:23 panāca izlīdzinājumu.

READ  NBA priekšskatījums: Ko Luka Dončičs var mācīties no Džeisona Kida?

Dārziņš saņēma Krastenberga pagarināto piespēli, ar nūjas čeku atvairīja aizsargu Emīlu Kristensenu un sprintā uz priekšu uzveica Dāmu. Tā bija fantastiska izrāde viņa 150. un pēdējā mačā Latvijas izlasei.

Mirkli vēlāk Apolls, kurš Dārzens atradās ārā, valkāja “C”, ar smagu sitienu iemeta dēļos dāni Niklasu Jensenu, un Jokerita snaiperis tika satricināts. Tomēr Jensens turpinās.

Aizsardzības sitieni dāņiem trāpīja otrajā periodā. Pirmajā minūtē Krastenbergs un Dārziņš gandrīz atkal panāca kontaktu izspēlē 2 pret 1, taču Matiass Lasens bija modrs, lai to lauztu, ieejot dāņu zonā.

Latvijas agresīvā spēle bija viens no viņu efektīvākajiem ieročiem, un Dārziņš ar 2:33 izvirzīja savu komandu vadībā ar 2:1, ieejot labās puses aplī un vienreiz apsteidzot savu dredu. Latvija Pekinā finišēs 4 pret 11 ar vīriešu pārsvaru.

Latvieši turpināja spiest. Reharts Bokarts ieskrēja kārtējā izrāvienā, bet viņa aizmugures roka lidoja augstu un platu, kad viņu domuzīme izstiepās. Dānijas vārtsargs spēcīgi izvirzījās 2 pret 0 pārtraukumā, jo Andris Džeriņš un Nikolajs Jeļisejevs nespēja viņam tikt garām.

“Sebastjans otrajā puslaikā izdarīja dažus ļoti lielus atvairījumus, kas mūs noturēja mačā, un bija sajūta, ka viņi ir bez tvaicēšanas,” sacīja Nīlsens.

Jakobsens panāca neizšķirtu 2:2 ar 3:3 vidus freimā. Dānijas sieviešu izlases kapteines Žozefīnes Jākobsenas vecākais brālis latvietes satvēra ilgstošas ​​cīņas izskaņā, augstu šaujot no konfrontējošā labās rokas apļa.

“Tā bija laba Nikolaja Majera luga,” sacīja Džeikobsens. “Viņš ir smagi strādājis stūrī, un viņš ir patiešām labs saspēles vadītājs. Viņš atrada mani slotā, un es vienkārši mēģināju viņu panākt, lai viņa ātri iekļūtu tīklā, un par laimi es iekļuvu.”

Perioda pēdējos mirkļos lieliska iespēja dīvainā sitienā bija dānim Fredrikam Stormam, kurš pret Šveici spīdēja ar trīs punktiem. Taču vētra izvēlējās pāriet, nevis atmaksāties, un tā norima.

Lai atslēgtu trešo periodu, Dārzens saņēma sodu par pēkšņu iejaukšanos atklātajā ledū. Dānija ieguva 3:2 vadību 1:45. Markuss Lorisens palielināja pārsvaru ar tālu sitienu cauri satiksmei. Piespēles pienākas Nīlsenam un Mikelam Boedekeriem, kuri ieņēma attiecīgi pirmo vietu Dānijas Nacionālās hokeja līgas vēsturē (473 punkti) un ceturto (327 punkti) punktu guvumā.

READ  IIHF pasaules čempionāts hokejā atgriežas Čehijā.

“Mēs paveicām labu darbu, iegūstot disku, un mēs to nedaudz pakustinājām,” sacīja Nīlsens. “Tas bija lielisks Markusa sitiens un labs ekrāns no priekšā esošajiem spēlētājiem.”

Neilgi pēc tam Dahme strauji traucēja Bokartam un Mārtiņam Dzirkalam izmantot savstarpējās iespējas noturēt vadību.

Kad līdz spēles beigām bija palikušas nepilnas četras minūtes, Latvija aizvadīja savu otro spēcīgāko spēli trešajā spēlē, jo Nikolass P. Jensens tika noraidīts par soda sitienu. Taču dāņi neatlaidīgi čekoja un liedza pretiniekiem izlīdzināt rezultātu. Kad līdz mača beigām bija palikusi pusminūte, Krastenburgas soda sitiens pārtrauca Latvijas cerības Pekinā.

“Tās ir olimpiskās spēles, tas ir milzīgs teātris, un visi šeit vēlas būt,” sacīja Dārzēns. “Mēs izgājām ārā, izdarījām visu, kas mūsu spēkos. Es zinu, ka šodien mums paliks slikti. Paies kāds laiks, un es zinu, ka visu šo pieredzi atcerēšos ar smaidu.”

Šī bija trešā reize, kad Latvija olimpiskajā kvalifikācijā izslēgšanas spēlēs izgāja laukumā. Kad 2010. gadā Vankūverā parādījās pašreizējais fināla formāts, latvieši lieliski izgāja no vārtsarga Edgara Masaļska, apspēlējot čehus ar 50:26. Viņi guva divus vārtus, lai izlīdzinātu rezultātu. Tomēr Latvija zaudēja ar 3:2 ar Deivida Kreigija vārtiem pagarinājumā.

2014. gadā Sočos Latvija ar 3:1 uzvarēja Šveici, pateicoties diviem Dārzena vārtiem, ieskaitot pirmā perioda spēka paņēmienu uzvarētāju. Pēc dramatiskā zaudējuma 2:1 ceturtdaļfinālā pret Kanādu, Latvija izcīnīja savu labāko olimpisko rezultātu ar astoto vietu.

Pasaules čempionāta virsotne Latvijā ir septītā vieta (1997, 2004, 2009). Nākamais šāviens mazajai Baltijas valstij būs IIHF krāšņumā 2022. gada IIHF pasaules čempionātā Tamperē un Helsinkos (13.-29. maijā).