IIHF – ASV pārspēja Latviju

Underdogs Latvija pagājušajā gadā sasniedza visu laiku labāko septīto vietu, pirmajā dienā piekāpjoties Zviedrijai ar 3:2.

Ar izturību aizsardzībā latvieši pārsteidzoši dominēja bezvārtu pirmajā puslaikā, apsteidzot savus favorītus ar 11:7. Vārtsargs Trejs Ogistīns, kurš startēja 2023. gada pasaules junioru čempionātā bronzas medaļas ieguvušajā ASV izlasē, ar akmeņiem uz sliekšņa nometa Roulu Uzolapu ar pirmo latvieša sitienu.

“Varbūt jau pirmajā periodā bijām vadībā,” sacīja latviešu treneris Oļegs Sorokins. “Mums bija divas iespējas. Kopumā sliktā lieta bija soda sitieni. Tas sabojāja mūsu spēli.”

“Domāju, ka pirmajā skrējienā mēs centāmies mazliet tikt uz priekšu, izvadīt nervus,” sacīja Vils Smits no ASV. “Tad mēs palikām pie savas identitātes, un tad mēs to izstrādājām.”

2024. gada NHL drafta līderis Kols Eizermans atklāja rezultātu pēc 59 sekundēm otrajā periodā ar ļauno cīkstoni no labā apļa. 16 gadus vecais USNTDP snaiperis, kurš šogad 32 USHL spēlēs nopelnīja 44 punktus, ir otrs jaunākais amerikāņu spēlētājs aiz komandas biedra Džeimsa Haginsa.

“Tas bija pārsteidzoši,” sacīja Eizermans. “Acīmredzot ir labi iegūt pirmo vietu, komandai un visam. Tas bija uzreiz sajūta.”

Tuvojoties vidējā freima astoņu minūšu atzīmei, latviešu uzsācējs Aksels Uzols cimdā izrāvienā atturēja Eizermanu. Bet Amerikas Savienotās Valstis turpināja nākt.

Raiens Lenards, vienu reizi smagi nospēlējot, pēc pusceļa dubultoja ASV pārsvaru. Komandas biedrs Smits gudri piespēlēja Leonarda tālmetienos pa vidu 14:15, izvirzoties vadībā ar 3:0.

Otrā puslaika beigās latviešu uzbrucējs Markuss Streķis tika noraidīts ar piecu minūšu meistarklasi par sitienu no aizmugures pret amerikāņu aizsargu Kolu Hatsonu. Tas sagrāva Baltijas cerības uz atgriešanos. Hatsons, amerikāņu spēkavīru saspēles vadītājs, netika pie sitiena un pabeidza spēli ar trim rezultatīvām piespēlēm.

READ  Vecuma aprūpes nodrošināšana mājās Latvijā / Raksts

Tikai 22 sekundes pēc trešās spēles iesācējs cīkstonis Olivers Mūrs panāca 4:0.

Latvieši atbildēja ar īsceļiem, lai sabojātu ASV slēgšanas mēģinājumu. Pulksten 1:43 Valters Neidrags izmantoja balvu pie ASV zilās līnijas un paātrināja, lai atspiestu “backhand” aiz Augustīna.

Tomēr Smits atguva četru vārtu pārsvaru, panākot divu vārtu pārsvaru 4:05. ASV labāko rezultātu Smits, Lenards un Geibs Pero kopā sasniedza septiņus punktus.

Sal Gozo un kapteinis Zaks Šulcs noslēdza ASV vārtus vēlīnās stadijās. ASV tagad ir perfekta 4-0 U18 bilance pret Latviju ar vārtu starpību 37-5.

Latvieši tiksies uz savu pirmo uzvaru piektdien pret Somiju, savukārt ASV saņems brīvu dienu, bet sestdien tiksies ar tikko paaugstināto Norvēģiju.

“Esmu lepns par sevi, lepns par komandu noteikti,” sacīja Leonards. “Bet es domāju, ka mums ir jāturpina un jāsagatavojas sestdienas braucienam.”