Ignas Brazdeiķis ved Lietuvu līdz pārliecinošai uzvarai pār Latviju / Ziņas

Lietuvas izlase draudzības spēlē Šauļos uzvarēja Latvijas NT ar spēcīgiem Ģita Masiuļa un Igna Brazdeiķa sniegumu. 98-62 (23-15, 28-22, 16-16, 31-9).

3 rādītāji šosezon

Lietuva maču noslēdza ceturtās ceturtdaļas sākumā ar rezultātu 13:1. Šīs kārtas laikā Mariuss Grigounis realizēja 3 punktu spēli, panākot Lietuvai 23 punktu pārsvaru ar 7:44 līdz mača beigām.

Latvija trešajā ceturtdaļā mēģināja atgriezties ar Riharda Lomaža un Andreja Grazuļa pūlēm, kuri trešās ceturtdaļas pēdējā minūtē klusi samazināja Latvijas deficītu līdz 13 punktiem.

Otrajā ceturtdaļā Lietuva nostiprināja vadību ar karstu metienu no trīspunktu līnijas. Gites Masiolis otrās ceturtdaļas pēdējā minūtē guva divus vārtus no trim metieniem un panāca Lietuvai 16 punktu pārsvaru (51-35). Maceiolis otrajā ceturtdaļā vien guva 15 punktus.

Lietuva maču iesāka augstā ātrumā. Igna Prazdeķa vadībā, kurš pirmajā ceturtdaļā guva 10 punktus, Lietuva pēc Arnas Veļika soda metieniem pirmajā ceturtdaļā izvirzījās agri ar 10 punktu pārsvaru (18-8) ar 2:46 no kreisās malas.

Viņš palīdzēja Lietuvai uzvarēt Ignu Bradiķi ar 17 punktiem (5/8 2PT, 2/3 3PT, 1/1 pēda), 3 atlēkušajām bumbām un 3 rezultatīvām piespēlēm.

Latvijai Rihards Lomažs pievienoja 14 punktus (3/5 2PT, 0/3 3PT, 8/10 pēdas), 2 rezultatīvas piespēles un 1 atlēkušo bumbu.

Lietuva: Ignas Brazdeiķis 17, Gettys Maceiolis 17, Tomass Demsa 11, Donatas Subkis 9, Mariuss Grigonis 8 (5 AST);

Latvija: Rihards Lomažs 14, Dāvis Bertāns 10, Andrejs Grazulis 8 (5 REB).