Futbols: Vācija spēcīgā Eiropas čempionāta mēģinājumā ar 7: 1 sagrauj Latviju

Düsseldorfa, Vācija (Reuters) – Vācija pirmajā puslaikā guva piecus vārtus, pirmdien ceļā uz uzvaru ar 7: 1 pār Latviju, pabeidzot veiksmīgu mēģinājumu nākamnedēļ sāktajai Eiropas čempionāta kampaņai.

Tā kā Manuels Noiers bija pirmais vācu vārtsargs, kurš sasniedza 100 vāciņus, laukuma saimnieki jau no paša sākuma smagi meta un ierakstīja neticamu ritmu, Tomass Mullers un Kajs Haverts tuvojās pirmajām 90 sekundēm.

Pēc tam Čempionu līgas uzvarētājs Haverts nospēlēja vienu perfektu maču ar Rubenu Goosensu, kurš 19. minūtē starptautiskajā debijā sita tīklā.

Ilkajs Gundogans un Mulers panāca 3: 0, pēdējam gūstot pirmos vārtus kopš atgriešanās komandā pagājušajā mēnesī pēc vairāk nekā diviem gadiem.

Vācieši nav parādījuši nevienu no pārejas problēmām, kas viņiem bijuši pēdējos gados, un Haverts piebilda vēl, kad viņa sitiens trāpīja tīklā pret Latvijas vārtsargu Robertu Usolu.

Pirmā puslaika beigās vārtus guva arī Sergejs Gnabrijs, trāpot izcilu Mata Hummela centrējumu, pirms piecu minūšu laikā pēc otrā puslaika sākuma šāvējs Timo Verners raidīja rezultātu 6: 0.

Latvija guva mierinošus vārtus, pateicoties Alekseja Savelieva spēcīgajam sitienam ar kreiso kāju, pirms Lerojs Sanē ar vienkāršu galvu atguva sešu mājinieku pārsvaru.

Vācija 15. jūnijā Minhenē sāk Euro 2020 grupas spēles pret pasaules čempioni Franciju. Viņa F grupā spēlēs arī ar Eiropas čempionēm Portugāli un Ungāriju.

(Ziņo Carlos Grohmann; Rediģēja Ed Osmond)