Francija izlozē un Nīderlande zaudē, startējot Eiropas Pasaules kausa kvalifikācijas turnīrā Sports

Ceļš uz Kataru, lai rīkotu Eiropas komandu 2022. gada Pasaules kausu, trešdien sākās ar Francijas klupšanu, lai atvērtu titula aizstāvēšanu, lielu zaudējumu Nīderlandei un Norvēģijas paziņojumu par cilvēktiesībām.

Tukšā Francijas stadionā ārpus Parīzes Francijas izlase nospēlēja neizšķirti 1: 1 ar Ukrainu, kur aizsargs Presnels Kvimembe 19. minūtē mājinieku labā atcēla savus vārtus Antuāna Grīzmana atklāšanas spēlē.

35 gadus vecais Buraks Jilmazs, uzbrucējs, ar 4: 2 panāca Turcijas “hat trick” pār Nīderlandi, kuras kvalifikācijas rekords lielajos starptautiskajos turnīros pēdējos gados ir bijis niecīgs.

Holandiešiem neizdevās sasniegt Euro 2016 vai 2018. gada pasaules čempionātu Krievijā, un tas neizskatījās lieliski jaunā trenera Franka de Būera vadībā, kurš kopš Ronalda Koemana nomaiņas septiņās cīņās guvis tikai divas uzvaras.

Viņi ir smagā grupā, kurā ietilpst arī Norvēģija, kas pirms viņu sākuma pirms starta ar 3: 0 uzvarēja Gibraltāru, spēlējot kreklus virs valstsvienības krekliem ar vēstījumu “cilvēktiesības”, kam sekoja “cieņa iekšienē un iekšpusē. ārpus netīra. “

Tas bija skaidrs paziņojums par cilvēktiesību pārkāpumiem Katarā, kas tiek pārbaudīts diskriminējošo likumu un viesstrādnieku apstākļu dēļ, kas palīdz veidot infrastruktūru Pasaules kausa izcīņai.

Uzvaras bija rangā esošajai Beļģijai ar 3: 1 pār Velsu un titula aizstāvētājai Portugālei, ar 1: 0 pār Azerbaidžānu. Portugāle ir viena no komandām, kas atklāšanas spēles kvalifikācijas sacensībās spēlē neitrālā teritorijā – tās gadījumā Itālijas pilsētā Turīnā – ceļošanas ierobežojumu dēļ koronavīrusa dēļ.

Franču dziednieks

Pēc kreisās kājas sitiena tāls stūrī no soda laukuma labās malas Griezmans ar Davidu Trezegē izlīdzināja ceturto vietu Francijas vārtsargu sarakstā ar 34 vārtiem.

Tomēr uzbrucēji Olivjē Žirū un Kailians Mbappe cīnījās par iekļūšanu mačā un cīnījās ar Ukrainu, pat ja 57. minūtē izlīdzināšanas vārtos bija veiksmes elements.

READ  Sports Digest: Makilrojs savu atklāšanas sezonu Abū Dabī sāk ar 8-U64

Sergeja Sidorčuka metiens bija pretī mērķim, pirms Kimpembe pārtrauca īsu brīdi, kad viņš devās bloķēt pussargu, un vārtsargs Hugo Lloriss nokavēja, pirms viņš lēnām ripoja pāri līnijai.

Arī D grupā Bosnija un Hercegovina 84. minūtē guva vārtus, lai nodrošinātu neizšķirtu 2: 2 izbraukumā pret Somiju, kuras vārtus guva Teemu Buki.

Turku TREBLE

Nīderlandes aizsardzība, trūkstot tās kapteinim un galvenajam kapteinim, savainotajam Vergilijam van Dijkam, nespēja tikt galā ar Jilmazu, kurš bija labā formā ar šīs sezonas francūžu titula sāncensi Lille.

Uzbrucējs divas reizes guva vārtus pirms pirmā puslaika beigām un vēlreiz otrajā puslaikā, lai nodrošinātu G grupas uzvaru, jo holandieši draudēja atgriezties pēc aizstājējiem vārtiem Deivijs Klasens un Luuks de Jongs.

Citus vārtus Turcijas Ataturka olimpiskajā stadionā guva Milānas pussargs Hakans Kalhanoglu, kurš nav kvalificējies Pasaules kausa izcīņai kopš trešās vietas iegūšanas 2002. gadā.

Gibraltāram izdevās saglabāt mierīgu Dortmundes Borussia zvaigzni Erlingu Halandu, taču viņš ielaida Aleksandra Sorlota, Kristiana Turstvedta un Jonasa Svensona vārtus.

Melnkalne Rīgā otrajā grupas spēlē ar 2: 1 pārspēja Latviju.

Beļģija

Apbrīnojami Kevina De Brujena tālsatiksmes vārti un divas kļūdas aizsardzībā ļāva Beļģijai pārtraukt četru spēļu nepārspētu spēli pret Velsu, kas datēta ar 2013. gadu, iekļaujot ceturtdaļfināla zaudējumu Euro 2016.

Velss vadīja labu komandas gājienu, kuru pabeidza Harijs Vilsons, taču De Bruyne panāca izlīdzinājumu, pieskaroties tam, pirms no 25 metriem trāpīja saritinātu bumbu stūrī.

Torgans Hazards izmantoja Velsas aizsarga Konora Robertsa paslīdēšanu, lai ar diviem vārtiem pret vienu iesita Tomasa Monjē centrējumu, pirms Romelu Lukaku no soda laukuma vietas pārcēlās pēc tam, kad Kriss Mifams izrāvās ar Driesu Mertensu.

“West Ham” pussarga Tomaša Soika “hat-trick” palīdzēja Čehijai ar 6: 2 uzvarēt Igauniju.

READ  Šis ir jūsu parocīgais sporta ceļvedis šonedēļ televīzijā

Beļģi sestdien E grupā dodas uz Čehiju.

Ronaldu atteicās

Krištianu Ronaldu līdz kvalifikācijas beigām varētu kļūt par labāko vārtu guvēju starptautiskajā vīriešu futbola vēsturē.

Portugāles zvaigzne joprojām ir iestrēdzis ar 102 vārtu guvumu – septiņi aiz rekorda īpašnieka Ali Daei, bijušā Irānas uzbrucēja, pēc neauglīga vakara pret Azerbaidžānu, veicot tikai dažus soda sitienus.

Tā vietā Portugāle rēķinājās ar saviem vārtiem 36. minūtē, kad Azerbaidžānas vārtsargs Šahrudins Muhameds Alijevs mēģināja iesist bumbu ārpus soda laukuma, lai tikai atlecētu garām kapteinim Maksimam Medvedevam.

Otrajā A grupas mačā aizstājējs Aleksandrs Mitrovičs divreiz guva vārtus, izvirzot Serbiju vadībā no aizmugures un Belgradā ar 3: 2 pārspējot Īriju.

Horvātijas zaudēšana

Francijas izlases vicečempioni 2018. gada Pasaules kausa izcīņā Horvātija zaudēja atklāšanas spēli 2022. gada turnīra kvalifikācijā, jo Slovēnija, pateicoties Sandija Lovriča vārtiem 15. minūtē, Ļubļanā guva pārsteiguma uzvaru ar 1: 0. H grupā Krievija ar 3: 1 pārspēja Maltu, bet Kipra un Slovākija panāca neizšķirtu 0: 0.

Autortiesības 2021 Associated Press. Visas tiesības aizsargātas. Šo materiālu nedrīkst publicēt, pārraidīt, pārrakstīt vai izplatīt bez atļaujas.