Ešlija Bartija ripina, bet Naomi Osaka krīt trešajā kārtā

2021. gada 19. augusts; Meisons, Ohaio, ASV; Ešlija Bārtija (Austrālija) Lindnera ģimenes tenisa centrā rietumu un dienvidu atklāšanā trāpīja pret Viktoriju Azarenku (BLR, nav attēlā). Obligāts kredīts: Susan Mullane-USA TODAY Sports

Valdošie Rietumu un Dienvidu atklātā čempionāta titulu īpašnieki ceturtdien Masonā, Ohaio štatā, netika saskaņoti ar pasaules pirmo spēlētāju.

Ar 14. numuru izliktā austrāliete Ešlija Bartija ar 6: 0, 6: 2 uzvarēja baltkrievieti Viktoriju Azarenku un iekļuva Sinsinati apgabala turnīra ceturtdaļfinālā.

Tikmēr japāņu otrā sēde Naomi Osaka izbalēja ar zaudējumu ar 3-6, 6-3, 6-3 pret šveicieti Žilu Tekmanu.

Azarenka ieguva Rietumu un Dienvidu titulus pagājušajā gadā, kad pandēmijas dēļ notika pasākums Ņujorkā, un bija izplatīta finālā, kad Osakai bija jāatkāpjas ceļgala savainojuma dēļ. Azarenka 2013. gadā uzvarēja arī čempionātā Ohaio, finālā uzvarot Serēnu Viljamsu.

Ceturtdien Bārtija izcīnīja 72 minūšu uzvaru, nopelnīja 87 procentus no saviem pirmajiem serves punktiem un atvairīja visas trīs breikbumbas, ar kurām viņa saskārās.

“Es esmu varējis labi rūpēties par savām dienesta rotaļlietām,” sacīja Bārtijs. “Dažreiz rezultātu sērija tenisā var jūs maldināt. Lai gan tas bija pilnīgi pārliecinošs rādītājs, katrā mačā bija izšķirošie punkti lielākajā spēles daļā.

“Man šķita, ka šodien varēju izcīnīt daudz šo lielo punktu. Pamosties agri mačos bija patiešām noderīgi.”

Partija ceturtdaļfinālā iebildīs pret Barboru Krijkovu. Ar devīto numuru izliktais čehs trešajā kārtā ar 6: 1, 6: 7 (5), 6: 2 pārspēja astoto numuru izlikto spānieti Garbinu Muguruzu.

Kopš izstāšanās no Francijas atklātā čempionāta un izlaižot Vimbldonu, lai koncentrētos uz savu garīgo veselību, Osakā divos mēģinājumos nav izdevies sasniegt ceturtdaļfinālu. Tokijas olimpiskajās spēlēs viņa zaudēja trešajā kārtā, pirms trešajā kārtā Ohaio zaudēja Tišmanam.

READ  Šogad valsts budžetā Latvijas sportam atvēlēti 45,6 miljoni eiro - Baltic News Network

Tišmaņa nākamā pretiniece būs vai nu šveiciete Belinda Benčiča, desmitais numurs, vai čehiete Karolīna Močova, kura ceturtdienas vakarā tikās pēdējā mačā.

Čehijas piektā sēde Karolīna Pliskova ar 6-4 7-6 (5) uzvarēja amerikānieti Džesiku Pegulu, nospēlējot ceturtdaļfināla spēli ar Paulu Badusu. Spāniete ar 6-2, 7-6 (5) pārspēja kazahu Elenu Ribakinu.

Pārējā ceturtdaļfinālā piedalīsies pārējā ar 11. numuru izliktā čehiete Petra Kvitova un vāciete Andželike Kerbere. Kvitova ar 6-1 6-2 apspēlēja Tunisijas Onu Džabeuru, bet Kerbere ar 4-6, 6-2, 7-5 panāca neizšķirtu Latvijas Jeļenai Ostapenko.