Endrjū Viginss ir vadībā Džim5 uzvarā, savukārt Warriors ir vadībā ar 3-2 Celtics sērijā

Sanfrancisko – Beidzot kāds cits, izņemot Stīvenu Kariju, ir pievienojies Warriors komandai.

Endrjū Viginss aizdegās Zelta štatā A 104:94 Warriors uzvar Bostonas Celtics NBA fināla piektajā spēlē pirmdien Čeisa centrā.

Warriors ir vienas spēles attālumā no ceturtā titula astoņu gadu laikā. Tas būtu visu laiku septītais čempionāts, kas vienpersoniski liktu Warriors visu laiku trešajā vietā un pārtrauktu neizšķirtu ar Maikla Džordana Čikāgas Bulls. Sestā spēle notiks ceturtdien plkst. 21:00 pēc ET Bostonā.

Spēlē bija vērojami skrējieni uz priekšu un atpakaļ bez trīspunktu metieniem, pēc tam gandrīz neiespējami kaskādes posmi un tas viss joprojām bija slikta šaušana no distances. Karotājiem tas nebija svarīgi.

Viginss finišēja ar 26 punktiem un 13 atlēkušajām bumbām. Taču Viginss netrāpīja savus sešus trīspunktu mēģinājumus. Klijs Tompsons guva 21 punktu, tostarp piecus trejačus.

Karijs trāpīja ar 0:9 no 3 punktu diapazona, kas ir viņa pirmā spēle kopš 2018. gada novembra bez hat-trick. Tā bija viņa pirmā pēcsezonas spēle karjerā bez trīspunktniekiem.

Draimonds Grīns pēc nedaudz labākas uzbrukuma nakts izlaida trešo reizi sērijā. Grīns atzīmējās ar astoņiem punktiem, astoņām atlēkušajām bumbām un septiņām rezultatīvām piespēlēm.

Džordans Buls sita vēl trīs reizes, iesitot zvaniņu dažus soļus vidū, pabeidzot trešo ceturtdaļu. Pols no rezervistu soliņa guva 14 punktus.

“Celtics” nerealizēja spēles pirmos 12 trīspunktniekus, pēc tam guva astoņus vārtus pēc kārtas – tas ir NBA fināla rekords -, kas sakrita ar pirmās spēles pārsvaru 58:55, līdz 6:27 bija atlikuši trešajā iningā. Pirmajā puslaikā “Warriors” izvirzījās vadībā ar 51:39.

Bostona cīnījās ar savu apgrozījumu, un viņam bija 18 spēlē.

“Celtics” zvaigzne Džeisons Teitums, kurš cīnījās visas sērijas garumā, izskatījās, ka atrodas uz atsevišķas spēles smailes, taču ceturtajā ceturtdaļā satricināja. Tatums guva 27 punktus, izcīnīja 10 atlēkušās bumbas un atdeva četras rezultatīvas piespēles. Bija 2 no 6 no soda metienu līnijas.

READ  Lielākā daļa ugunsdzēsēju mašīnu Latvijā ir vecākas par 25 gadiem / Raksts

Celtics izkusa ceturtās ceturtdaļas vidū, kad Markuss Smārts neiebilda bez kontakta un pēc tam veica pārkāpumu, ko viņš arī teica.

Goldensteitas “Warriors” uzbrucējs Endrjū Viginss 2022. gada NBA fināla piektajā spēlē 2022. gada 13. jūnijā Čeisa centrā Sanfrancisko spēlē pret Bostonas “Celtics” centru Alu Horfordu. (Ezra Šova/Getty Images)