Elenai Vaitai un Anglijai vēsturiska nakts, jo lauvenes pret Latviju guva 20 vārtus

Eilīna Vaita laboja Anglijas sieviešu rekordu, komandai gūstot savu visu laiku lielāko sacensību uzvaru, sagraujot Latviju ar 20:0 Keepmoat stadionā Donkasterā.

Vaita Pasaules kausa kvalifikācijas spēles sākumā guva divus vārtus, paaugstinot savu līmeni ar 46 vārtiem, un pēc tam pārsniedza Kellijas Smitas atzīmi, pirms neilgi pēc pirmā puslaika beigām izpildīja “hat-trick”.

Viņa bija viena no četrām vārtu guvējām šajā naktī – Lorēna Hempa pa vārtiem meta četras reizes, bet Beta Mīda un uz maiņu nākusī Alisija Russo guva hat-trick.

Beth England guva dubultspēli, turklāt vārtus guva arī Ella Tone un Džordžija Stenveja no 11 metru soda sitiena atzīmes, kā arī Džess Kārters, Džila Skots un Džordans Nobss vēsturiskā vakarā Ducks labā, kas puslaikā bija vadībā ar 8:0.

Rezultāts pārspēja viņu iepriekšējo rekordu, 2005. gadā uzvarot Ungāriju ar 13:0.

Anglijai tā bija sestā uzvara sešās D grupas spēlēs, un tās pirmās sešas uzvaras guva Sarīnas Vegmanes vadībā. Anglija guva 53 vārtus un neielaida nevienu.

Noskatījusies, kā viņas komanda pagājušajā mēnesī Rīgā ar 10:0 uzvarēja Latviju, Vīmane, gatavojoties šai kāršu atklāšanai, izteicās par vēlmi pēc vēl viena “skarba” snieguma no Anglijas, un tas noteikti arī sekoja.

Rezultātu atklāja Beta Mīda un bija viena no četrām spēlētājām, kura guva hat-trick (Tims Guds/PA)

Mīds sāka lietas, noslēdzot maču trešajā minūtē, neilgi pēc Aleksa Grīnvuda sitiena pāri pārliktni.

Pēc tam Vaits sestajā minūtē ar lielisku sitienu ārpus soda laukuma izlīdzināja Smita sitienu, bet pēc trīs minūtēm laboja rekordu, gūstot vārtus no tuvas distances, abus vārtus gūstot Stenvejam.

Latvijai nebija piekāpšanās — 94 vietas aiz Anglijas, ieņemot 102. vietu pasaules rangā, jo Mīda guva otro vārtu guvumu 12. minūtē, bet Hempa ar saviem pirmajiem izbraukuma vārtiem guva 18. vietu. Pēc piecām minūtēm Mīda pabeidza savu hat-trick ar galvu, panākot 6:0.

READ  Ghia 450 / SS ar amerikāņu sirdi un itāļu dvēseli

Viesiem sekoja neliels atvieglojums, pirms Toone sitiens ar galvu pēc kārtas un Hemp sitiens ar galvu nāca īsi pirms puslaika, un Vigmana komanda izvirzījās vadībā ar 8:0.

Vaitas “hat-trick” tika apstiprināts četras minūtes otrajā puslaikā, kad viņa veica sitienu no laukuma malas, ko vārtsarge Laura Senotkina nespēja novērst, iekļūstot viņas rokās.

Anglijas izlase trīs minūtes vēlāk panāca dubultspēli, Stenvejam nopelnot 11 metru soda sitienu pēc pārkāpuma pret Mīdu.

Soliņš sāka piedalīties, 56. minūtē Kārters pieskaroties mājai, 61. minūtē Bets England vēlreiz guva vārtus, un arī Skots izgāja no rezervistu soliņa, pēc tam 67. minūtē panākot 13:0.

Tādējādi Anglija bija vienā līmenī ar rezultātu, ko viņi guva savā lielākajā uzvarā, un ātri pazuda, kad Ruso, kurš pa stundai nomainīja balto, atvēra savu starptautisko kontu ar sitienu ar galvu, palielinot komandu līdz 14.

Vārtu plūdi turpinājās, kad Hemp guva savus trešos vārtus, Nobbs kļuva par pēdējo uz maiņu, kurš guva vārtus, Russo divu minūšu laikā ar “hat-trick” guva divus vārtus, bet pēc tam “Beth England” guva savus otros vārtus šajā mačā.

Satriecošā sakāve tika pabeigta 88. minūtē, kad Hemp panāca ceturto spēli, panākot 20:0.