Elena Vaita izstājas kā Anglijas labākais vārtu guvējs sievietēm

Pēc sava sapņa piepildīšanas ar Angliju šovasar, kad Lionesses uzvarēja Euro 2022 kā rīkotājvalsts, Elīna Vaita pirmdien paziņoja, ka beigs karjeru, jo ziņas nozīmē, ka viņa pametīs spēli pēc iespējas augstākajā līmenī.

Būdama visu laiku labākā vārtu guvēja Anglijas sieviešu vēsturē – ar 52 vārtiem Anglijas izlasē 12 gadus ilgās izlašu karjeras laikā (113 spēlēs), viņa šovasar ceļā uz slavu pat divas reizes guva vārtus grupu turnīrā – viņa spēli pameta pirmajā. kautrīgs par Anglijas karjeru. Rezultātu rekords valsts apvienotajā punktu guvēju sarakstā pieder Veinam Rūnijam.

Mančestras “City” zvaigzne kļuva par Anglijas izlases labāko vārtu guvēju sieviešu vēsturē, kad decembrī 2023. gada Pasaules kausa izcīņas kvalifikācijas spēlē ar 20:0 guva “hat-trick” pār Latviju. Šie trīs vārti Donkasteras Keepmoat stadionā piedzīvoja pirmo neizšķirtu ar bijušo Lionesses leģendu Kelliju Smitu (46 vārti 117 spēlēs), un pēc tam viņu apsteidza kā sieviešu augstāko vietu.

Lai atzīmētu Vaitas apbrīnojamo sasniegumu, mēs domājām, ka izvēlēsimies piecus no Ace Pacher labākajiem/svarīgākajiem mērķiem viņas valstij kopš viņas starptautiskās debijas 2010. gadā.

Vaita jau bija pārstāvējusi Anglijas izlasi jaunāko 17, 19, 20 un 23 gadu vecumā, kad 2010. gadā debitēja Lionesses komandā pret Austriju Loftus Road trasē.

Būdama tikai divdesmit gadus veca, jaunajai uzbrucējai izdevās gūt savu pirmo izbraukuma maču ar vārtu guvumu pēc tam, kad viņš izcēlās no rezervistu soliņa, lai pēdējā minūtē gūtu vārtus, panākot komfortablu uzvaru ar 3:0.

Anglija 2011. gada Pasaules kausa izcīņā ieņēma savas grupas augstāko vietu, pateicoties lieliskajai uzvarai 2:0 pār favorīti Japānu savā pēdējā spēlē. Konfrontācijā Vaita guva arī savus pirmos Pasaules kausa vārtus; Rezultātu viņa atklāja 15. minūtē ar pārdrošu 20 jardu pārsvaru.

READ  Nr. 1 Sabres izvēlas Owen Power, lai atgrieztos Mičiganā uz otro kursu | Buffalo Sabres ziņas

Pēc tam “Lonesses” izgāja nākamajā kārtā un ceturtdaļfinālā ar sodiem zaudēja Francijai. Tikmēr Japānai izdevās atgūties un galu galā uzvarēt turnīrā, finālā uzvarot ASV.

Vaita 2019. gada Pasaules kausa izcīņā bija labā formā un sāka tieši tā, kā bija iecerējusi turpināt, gūstot vārtus Anglijas izlases pirmajā mačā ar uzvaru pār Skotiju.

Pēc tam pēdējā grupas spēlē Japāna atkal tika vajāta, gūstot vēl divus vārtus, bet pēc tam ar vēl vienu vārtu guvumu pret Kamerūnu astotdaļfinālā palielināja savu rezultātu līdz četriem.

Lepojas ar sēriju vadībā, Vaita ceturtdaļfinālā ar 3:0 uzvarēja Norvēģiju, pēc tam atkal guva sestos vārtus pusfinālā pret USWNT (lielisks sasniegums pirmo reizi un izvēle no starp). ķekars), pirms VAR var izslēgt papildu tiesnesi.

Anglija galu galā ar 2:1 zaudēja Amerikas Savienotajām Valstīm un pēc tam zaudēja vēl vienu 2:1 pret Zviedriju izslēgšanas spēlēs par trešo vietu (kur Vaits redzēja vēl vienus VAR vārtus), lai gan viņu zvaigžņu uzbrucējs pārtrauca kopīgo labāko vārtu guvēja titulu. Kopā ar Meganu Rapino un Aleksu Morganu.

Tādējādi Vaita kļuva par Anglijas sieviešu Pasaules kausa labāko vārtu guvēju (7 vārti) un pievienojās Gerijam Linekeram (1986) un Harijam Keinam (2018) kā vienīgajiem angļu spēlētājiem, kas vienā Pasaules kausā guvuši sešus vārtus.

4. Smita rekords (pret Latviju, 2021. gada novembris)

Vairāk nekā desmit gadus pēc saviem pirmajiem lielajiem Anglijas vārtu guvumiem Vaita oficiāli kļuva par turnīra rezultatīvāko spēlētāju savā karjerā, kad pagājušajā ziemā viņa trīs reizes guva vārtus, zaudējot Latvijai ar 20:0.

READ  Baltijas valstis Ukrainas kara dēļ slēdz savas robežas krieviem

Savā 101. izlasē uzbrucēja guva savus 46., 47. un 48. izbraukuma vārtus, tādējādi apsteidzot bijušo komandas biedru Smitu, uzkāpjot kāpņu augšgalā, jo Anglija guva savu lielāko uzvaru konkurencē.

5. Pusgadsimts (pret Ziemeļmaķedoniju, 2022. gada aprīlis)

Vaita 50. vārti Anglijas izlases labā guva arī pārliecinošu uzvaru, šoreiz 2023. gada Pasaules kausa izcīņas atlases ietvaros ar 10:0 sagraujot Ziemeļmaķedoniju.

Vēsturiskie vārti tika gūti īsi pirms puslaika Skopjē, kad Vaits ceturto reizi naktī pacēlās par “Lions” vārtiem un kļuva par otro spēlētāju vēsturē, kurš Anglijas izlasē guvis vārtus pusgadsimta garumā (pēc Rūnija).

Kopš tā laika Keins kļuva par trešo spēlētāju, kurš Anglijas izlasē guvis 50 vārtus, un 2022. gada jūnijā UEFA Nāciju līgas spēlē pret Vāciju ar soda sitienu guva savus 50. vārtus Trīs lauvu rindās.

Vaits joprojām viens pats atrodas ļoti ekskluzīva kluba augšgalā.