Džeksons Bleiks asistēja spēles uzvaras vārtu guvumā, ASV atraujoties no Latvijas – Grand Forks Herald

Monkton, piezīme – Džeksons Bleiks jau ir pasaules junioru čempionāta punktu guvēju sarakstā.

UND pirmgadnieks uzbrucējs guva rezultatīvu piespēli trešajā periodā, kad ASV izrāvās un ar 5:2 sagrāva Latviju pasaules junioru čempionāta atklāšanas dienā.

ASV un Latvija pēc diviem periodiem panāca neizšķirtu 2:2.

Trešā perioda sākumā Bleiks guva savu pirmo WJ punktu, bet Manitobas Moose uzbrucējs Čezs Lūsijs smagi strādāja pie rezultāta. Lūcijs iegāja zonā pa vidu, pārspēja vienu no latviešu aizsargiem un tikai pie 1:57 beigu freimā pagrieza “backhand” garām vārtsargam Patrikam Bērziņam.

Vēlāk šajā periodā vārtus guva Maiami uzbrucējs Red Seidžs un Mičiganas malējais aizsargs Lūks Hjūzs.

Amerikāņi, kuri guva vārtus arī no Minesotas uzbrucēja Džimija Singeruda un Denveras Šona Berensa, tagad ir 1:0. Trešdien pulksten 15:00 savā nākamajā biljarda spēlē viņi spēlēs ar Slovākiju.

Baseina spēles viņi noslēdza ar mačiem pret Šveici un Somiju ceturtdien un sestdien.

Kā jau gaidīts, Bleiks spēlēja ASV otrajā līnijā labajā malā kopā ar Lūciju un Mičiganas uzbrucēju Ratgeru Makgaartiju.

Bleiks spēli pabeidza ar rezultatīvu piespēli, četriem metieniem pa vārtiem un 15 minūtes, 17 sekundes ledus laika.

Amerikāņi Latviju pārspēja ar 46:17.

Bērnss, Sevidžs un Mičiganas uzbrucējs Dilans Djūks (divas piespēles) vadībā izvirzīja ASV komandu. Mičiganas štata izlases spēlētājs Trejs Ogistīns iesāka tīklā un atvairīja 15 no 17 metieniem.

Ne katra spēle pirmdien noritēja tā, kā bija plānots.

Čehi ar 5:2 apmulsināja aizstāvošo zelta medaļu ieguvēju un mājinieci Kanādu, bet Šveice pagarinājumā ar 3:2 apbēdināja sudraba medaļas ieguvēju Somiju. Aizstāvošā bronzas medaļniece Zviedrija ar 11:0 dominēja Austrijā.