Čehija pasaules junioru hokeja ceturtdaļfinālā izslēdz čempioni ASV

Edmontona, Alberta – Pīters Hauzers un Matiass Sapovaļovs guva vārtus otrajā puslaikā ar 3:11, Čehijai trešdienas vakarā junioru pasaules hokeja ceturtdaļfinālā pārspējot ASV ar 4:2.

Čempionu aizstāvētāja ASV izstājās pēc zaudējuma ar 4:0 un ne reizi nebija iedzinējos.

“Šīs spēles ir smagas, un mēs šodien cīnījāmies, lai iekļūtu mūsu spēlē,” sacīja ASV treneris Neits Laimens. “Pirmās 10 minūtes bija labas, taču mums bija grūti tikt galā ar disku. Labi spēlējām ar Čehijas izlasi, viņi spēlēja smagi un apturēja daudz metienu, un jums ir jāmet cepure.”

Tomass Sučaneks atvairīja 28 bumbas, palīdzot Čehijai sestdienas vakarā sagatavoties pusfinālam pret Kanādu. Iepriekš Kanāda ar 6:3 uzvarēja Šveici, Zviedrija ar 2:1 pārspēja Latviju, bet Somija ar 5:2 pārspēja Vāciju.

Hauzere ar sitienu no plaukstas locītavas augšējā stūrī 7:34 minūtē izvirzīja vadībā Čehiju, bet 10:45 minūtē pēc atlēkušās bumbas sekoja Sabovaļeva.

Savienotajām Valstīm piecu minūšu spēka spēlē Staņislavam Svozelam, Kārters Mazurs ar 8:29 no kreisās malas ievilka amerikāņus vārtos. Džerijs Kuličs ar tukšu vārtu guvumu uzstādīja vārtus, atlikušajā 1:32.

Rezultātu amerikāņiem sākumā ar 7:57 atklāja Logans Kūlijs. Žans Misahs šajā periodā panāca neizšķirtu ar 2:05.

Kidans Mbiriko atvairīja 20 metienus no ASV.

Kanāda uzvarēja pēc pārliecinoša sākuma seta, Loganam Stenkovenam divreiz gūstot vārtus un pievienojot rezultatīvu piespēli. Ar vārtiem un divām rezultatīvām piespēlēm atzīmējās Taisons Foersters, vārtus guva arī Džeks Tompsons, Neitans Gočers un Vils Koils, bet Dilans Garands atvairīja 23 reizes.

Šveices labā divus vārtus guva Atilio Bjaka, bet Simons Naks pievienoja vārtus.

Emīls Andrē trešās spēles vidū izrāva neizšķirtu Zviedrijai.

Rezultātu Zviedrijas izlases labā pirmajā perioda spēka mačā atklāja Īzaks Rozens. Gustavs Ozuliņš neizšķirtu palika otrais. Zviedrijas izlases labā 12 bumbas atvairīja Džespers Volšteds.

READ  Bosnijas slēpošanas kūrorti Eiropā piedzīvo rekordlielu siltumu

Somijas izlases labā divus vārtus guva un asistēja Robijs Gārventi. Kasperam Symontivalam un Džoelam Matam pa vārtiem un rezultatīvu piespēli, bet Somija spēka spēlē pa vārtiem meta četras reizes.

Vārtus guva arī Ronijs Hirvonens, bet 19 reizes atvairīja Levi Merilinens. Benets Rosmē guva divus spēcīgus vārtus Vācijas izlases labā.