Čehi apdullina aizstāvošo čempionu Kanādu ar 5:2 junioru pasaules čempionātā; ASV vada Latviju | sports

HALIFAX, Nova Scotia — Jaroslavs Šmilars un Matoss Menčičs saspringtā piecu minūšu spēlē guva 33 sekunžu starpību, pirmdien pasaules junioru hokeja čempionāta atklāšanas mačā Čehijai ar 5:2 pārsteidzot Kanādu.

Pa vārtiem un rezultatīvu piespēli guva Staņislavs Svozels un Davids Spiseks, bet atlikušo uzbrukuma daļu atpalikušajiem čehiem nodrošināja Davids Moravecs.

Vārtsargs Tomass Sučaneks bija lielisks, 36 atvairītos metienos un rezultatīvā piespēlē aiz organizēta un apņēmīga seta.

Šeins Raits ar vārtiem un rezultatīvu piespēli Kanādas izlases labā guva Konoru Bedardu. Bendžamins Goudrē 17 metienos ielaida piecus vārtus, bet otrajā periodā viņu nomainīja Tomass Miličs. Miličs pabeidza ar 10 atvairītajiem sitieniem, kļūstot par pēkšņi nestabilu turnīra favorītu.

ASV 5, Latvija 2

Vareno ASV labā vārtus Monktonas mačā guva Lūks Hjūzs, Red Sevidžs, Čezs Lūsijs, Šons Bērenss un Džimijs Snudžerods.

Latvijas labā vārtus guva Andris Ravinskis un Niks Finenko.

Abas komandas pēc pirmā puslaika palika bez vārtu guvumiem un, ejot finālā, panāca neizšķirtu 2:2. ASV ar 46:17 pārspēja Latviju.

Šveice 3, Somija 2 (papildlaiks)

Attilio Biaska pagarinājumā guva 41 sekundi, kad Šveice turnīru atklāja ar 3:2 pār Somiju Monktonā, Ņūbransvikā.

Šveices labā vārtus guva arī Lorenco Kanonika un Džeremijs Gabola. Jonass Teibels atdeva 14 rezultatīvas piespēles, bet Kevins Pašē atvairīja 14 metienus.

Somijas labā vārtus guva Konsta Kapanens un Kali Vaisanens. Ako Koskinfo atvairīja 24 reizes.

Somija pagājušajā junioru pasaules čempionātā palika otrajā vietā, augustā pagarinājumā ar 3:2 piekāpjoties Kanādai.

Zviedrija 11, Austrija 0

Filips Bisteds un Īzaks Rozens katrs guva pa diviem vārtiem un rezultatīvu piespēli, jo Zviedrija lieliski sāka, Halifaksā ar 11:0 sagraujot Austriju.

READ  Kanādas olimpisko spēļu bobsleja cerības de Bruins, Bujnovskis nav satraukts par Ķīnas Omikrona pieaugumu

Kārlis Lindboms bija izdarījis 13 atvašus, veicot rezultatīvu piespēli Zviedrijas izlases labā.

Tomass Pfarmeiers 30:28 laikā apturēja 23 no 29 metieniem, bet pēc tam atspēlēja Benediktu O’Šeganu, kurš Austrijas izlases labā ielaida piecus vārtus, realizējot 22 metienus.