Bobslejs-Vācija dzenas pēc dominēšanas, monobobs debitē Pekinā

ŠENŽENA, Ķīna, 27. janvāris (Reuters) — Ziemas olimpisko spēļu slīdēšanas pasākumi noteikti radīs drāmu. Patiešām, bobsleja divnieku fināls Phjončhanā pirms četriem gadiem bija tik dramatisks, ka četri vīrieši ieguva zeltu.

Kanādieši Džastins Kripss un Aleksandrs Kopačs finiša līniju pārspēja pēc trīs minūtēm 16,86 sekundēm, precīzi sakrītot ar vāciešiem Frančesko Frīdrihu un Torstenu Margisu.

Zinot, ka tas ir neizšķirts, pārlaimīgie vācieši metās svinēt kopā ar kanādiešu kolēģiem.

Reģistrējieties tagad, lai iegūtu BEZMAKSAS neierobežotu piekļuvi vietnei Reuters.com

Nākamajā mēnesī sacensības atkal notiks kopā ar draudzību Jancjinas Nacionālajā slīdēšanas centrā Pekinā.

Vācija ir favorīte uz zeltu bobsleja divnieku un četrinieku sacensībās pēc tam, kad Frīdrihs svētdien izcīnīja uzvaru ikgadējā Pasaules kausa izcīņā ar Kripsu un Kanādas vicečempioniem.

Par visu laiku izcilāko bobslejistu dēvētais Frīdrihs ir pārliecināts, ka Vācija atkal gūs panākumus Pekinā.

“Mēs šeit esam labākā komanda, mēs esam patiešām labi sportisti, mēs esam draugi, un mēs to darām mūsu visu labā, nevis katrs savā labā,” viņš teica spēļu video.

Vācija arī piedalās bobsleja divnieku sacensībās kā olimpiskā čempione, lai gan ASV izskatās spēcīga, jo pilote Elana Meiersa Teilore svētdien uzvarēja Pasaules kausa turnīrā.

Pekinas spēlēs olimpiskajās spēlēs debitēs arī tikai sieviešu sporta veids, monobobs ar vienu braucēju kamanās.

Tā kā visiem konkurentiem ir jāizmanto viena dizaina un viena modeļa ragavas, tās tiek uzskatītas par izlīdzinātāju konkurējošām valstīm ar atšķirīgu budžetu.

Teilore ir spēcīga sāncense, jo sestdien izcīnīja sezonas kopvērtējuma titulu, apsteidzot komandas biedreni Keiliju Hamfrīsu, kura kampaņas noslēguma turnīrā uzvarēja Teilori.

Hamfrijs Kanādas izlasei izcīnīja zelta medaļas 2010. un 2014. gada olimpiskajās spēlēs, taču pameta komandu pēc sūdzēšanās par uzmākšanos. Viņa pārstāvēs ASV pēc naturalizācijas pagājušajā gadā.

READ  Meredita, Blevins Dodieties uz Kentuki ziemeļu daļu | WKU sports

Jancjinas kamaniņu trase izraisījusi domstarpības pēc tam, kad poļu slidotājam Mateušam Sohovičam bija nepieciešama operācija pēc ceļgala kauliņa lūzuma un labās kājas sagriešanas līdz kaulam, kad viņš novembrī treniņa laikā ietriecās slēgtā barjerā, kurai vajadzēja būt atvērtai.

Ir ieviesti papildu drošības pasākumi, paziņoja Starptautiskā Kamaniņu sporta federācija. L8N2S02VV

Skeletonā, kur slīdņi nobrauc pa trasi ar galvu vispirms un var sasniegt ātrumu virs 130 km/h, Lielbritānijas divreiz aizstāvošā čempione Lizija Jarnolda ir izstājusies, palielinot Vācijas pāra Tīnas Hermanes un Žaklīnas Loelingas iespējas.

Vīriešu skeletonā latvietis Martins Dukurs ar iesauku “supermens” tiecas izcīnīt savu pirmo zeltu pēc dominēšanas Pasaules kausa sacensībās, pagājušajā nedēļā to izcīnot 11. reizi.