Blēzs guva 2 punktus, Kanādai ar 5:2 uzveicot Vāciju par rekordlielu 28. Pasaules hokeja līgas titulu.

Kanāda svin uzvaru pār Vāciju Pasaules hokeja čempionāta zelta medaļas spēlē Tamperē, Somijā, svētdien, 2023. gada 28. maijā. Kanāda uzvarēja ar 5:2. (AP foto/Pāvels Golovkins)

TAMPERE, Somija (AP) — Semjuels Bliss guva divus vārtus, Kanādas vadībā svētdien pasaules hokeja čempionāta finālā ar 5:2 uzvarot Vāciju.

Tas ir Kanādas 28. pasaules čempiona tituls un otrais trīs gadu laikā. Krievijai ir 27, bet Vācija vēl nekad nav izcīnījusi titulu.

Vieta pēdējā periodā guva “backhand” ar 4:51, izvirzoties vadībā ar 3:2 Kanādai, kas spēlēja ceturtajā finālā pēc kārtas.

Kanādas labā vārtus guva Losons Krauzs, Teilors Tofolī un Skots Laughtons, Peitons Kripss atdeva divas rezultatīvas piespēles, bet vārtsargs Semjuels Montemblets atvairīja 21 metienu.

Toffoli palielināja pārsvaru 4:2 no kreisā apļa līdz 8:09, un Luton ar tukšiem vārtiem panāca 5:2.

Kanādai finālā bija jāatgriežas divas reizes.

Džons Petrika trāpīja garām Montempiaultam no kreisā apļa 7:44. Bufalo “Sabres” uzbrucējam tie bija sestie vārti turnīrā.

Krebs pabaroja Blisu, lai pārspētu vārtsargu Matiasu Nīderbergeru un 10:47 neizšķirtu 1:1.

Perioda vidū Daniels Fišbušs atkal izvirzīja vāciešus vadībā ar 6:13.

Krūzs panāca neizšķirtu spēka paņēmienu, kad freimā bija atlicis 2:32.

Vācijai tā bija pirmā medaļa kopš 1953. gada, kad viņi bija otrajā vietā aiz Zviedrijas.

Abi iepriekš bija tikušies tikai vienu reizi finālā, Kanādai uzvarot ar 6:1 1930. gadā.

Latvija tiek pie bronzas

Aizsargs Kristians Robins ar 1:22 pagarinājumā guva savus otros vārtus, novedot pie Latvijas uzvaras ar 4:3 pār ASV un iepriekš svētdien izcīnot bronzas medaļu.

Latvijai tā ir pirmā no trim vietām turnīrā. Viņa iepriekšējais labākais rādītājs bija trīs reizes sasniegta septītā vieta.

READ  Lietuva, Latvija un Igaunija iestājas par īpašas tiesas izveidi, kas tiesātu Krievijas Federācijas vadību

ASV otro gadu pēc kārtas zaudēja spēlē par bronzas medaļām. Amerikāņu komanda turnīru guva astoņas uzvaras pēc kārtas, līdz pusfinālā ar 4:3 pagarinājumā uzvarēja Vāciju.

Robins ar savu pirmo “Home run” ar 5:39 trāpīja Latvijai, pēdējā periodā panākot neizšķirtu 3, piespiežot pagarinājumu.

Vārtus Latvijas labā guva arī Roberts Bokarts un Jānis Žaks.

Roko Grimaldi pirmajā periodā ASV izlases labā guva divus vārtus, apturot Latvijas vadību 1:0 un 2:1.

Mets Koronato pēdējā periodā izvirzīja ASV vadībā ar 3:2 6:19.