Billija Žana Kinga kauss: Raiņa, Tandijs zaudē; Indija 0-2 pret Latviju

Attēlu avots: GETTY IMAGES

Indijas tenisistes klasificētās indivīdes Ankita Raina un jaunais Karmans Kaurs Tandi zaudēja savus atklāšanas mačus Bilija Žana Kinga kausa izslēgšanas spēlēs attiecīgi latvietei Jeļenai Ostapenko un Anastasjai Sevastovai, lai sāktu savu vilšanos.

Kamēr Ostapenko bija spiesta smagi strādāt, lai uzvarētu 6-2, 5-7, 7-5 pār Raiņu mačā, kurā favorīte mājās pieļāva pārāk daudz vieglu pārkāpumu, Latvija izsēja 1 Sevastovu, kas ierindojās 47. vietā, 6,4. 4, 6. 0 uzvara pār Thandy, 691. nr.

Indija šajā sacensību posmā spēlē pirmo reizi, un uz papīra tas ir skaidri iztērējams. Pasākums no BJK CUP turpinās šodien plkst. 16:30 IST LIVE kanālos Eurosport un Eurosport HD

Kamēr Raina pa ceļam nocirta pretinieci ar dažiem dzirkstošiem sitieniem abās pusēs, Ostapenko pieredze augstākajā līmenī bija pietiekama, lai nodrošinātu uzvaru.

Indijas pirmajā vietā esošā Raina, kura WTA rangā ierindojās 174. vietā, sāka mazliet nervozēt, taču ātri iejaucās un cītīgi cīnījās no laukuma aizmugures – 2017. gada Francijas atklātajā čempionātā uzvarējušā vietējā spēlētāja iecienītākā laukuma.

Pirmajā setā bija seši servēšanas pārtraukumi, ieskaitot abus atklāšanas mačus, bet izšķirošie pārtraukumi notika ceturtajā un piektajā mačā, kad Ostapenko lauza savu servi un pēc tam noturēja servi, lai atklātu skaidru pārsvaru.

Kad viņa pārvarēja savu agrīno temperamentu, Raina spēcīgi piestiprināja bumbu, un, lai gan arī otrais sets bija ievērības cienīgs par viņas kļūdām, nevis uzvaru, Raina izvirzījās vadībā ar 5-2, divreiz salaužot Ostapenko. Ostapenko atgriezās pie rezultāta 5-5, taču viņas uzmanība atkal svārstījās, un Latvija izniekoja daudz punktu vai ātri tika pieveikta ar iespaidīgajiem Indijas streikiem.

READ  Bērnu ekrāns »Arhīvs» Viaplay, lai paplašinātu piecas jaunas jomas

Izšķirošajā setā abi spēlētāji apmainījās metieniem vienādi, un starpība starp 52. un 174. pasaules numuru kļuva neskaidra. Galu galā tikai Ostapenko pēc iespējas saīsināja sacīkstes, lai Raynai būtu grūtāk, un samaksāja par to, kas Indijai būtu bijis liels pārsteigums.

“Es nepavisam neesmu apmierināta ar spēli,” sacīja Ostapenko. “Esmu apmierināts ar to, kā es cīnījos. Nevarēju darīt visu iespējamo, uzvarēju šajā mačā un novedu savu komandu līdz punktam. Bet kopumā ar viņu (Raiņu) spēlēt bija grūti,” pēc latvieša teiktā mačs, kas ilga 2 stundas un 24 minūtes.

Sevastova Thandy pirmajā mačā salūza, bet astotajā geimā cieta pārtraukumu, pirms nākamajā mačā atkal salūza un turpināja servēt grupai.

Sevastova bija konsekvences pētījums vairāk nekā spožums, savukārt Thandy, kurš iesaiņoja bumbu un spēcīgi to nošāva, sita diezgan iespaidīgus zemes sitienus. Bet indiete nespēja saglabāt nepieciešamo līmeni, lai Sevastova atrastos ārpus līdzsvara, un Latvija redzēja dienas gaitu, uzvarot otro setu mačā, kas ilga stundu un 17 minūtes.

Reversos vienspēlēs Sevastova spēlēs ar Raini, bet Ostapenko – ar Tandi.

Divnieku pārspēle noslēgsies ar Diānu Marcinkeviču no Latvijas un Danielu Fismani, lai tiktos ar Indijas duetu Saniju Mirzu un Reinu.

Rezultāti: Jeļena Ostapenko (LAT) ar 6-2, 5-7, 7-5 pārspēja Ankitu Raiņu (Indija); Anastasija Sevastova (Lat) ar 6-4 6-0 pārspēja Karmanu Kauru Tandi (Indija).