ASV hokeja pasaulē ar 6-1 vada Slovākiju un pusfinālā pretī stājas Kanāda – WSOC TV

RĪGA, Latvija – (AFP) – Colin Blackwell un Conor Garland ceturtdien guva vārtus divreiz pa reizei, jo ASV ar 6: 1 pārspēja Slovākiju, lai iekļūtu pusfinālā ar Kanādu pasaules hokeja čempionātā.

Kanādieši, kuri zaudēja pirmos trīs turnīra mačus, ar Endrjū Mangjapana gūtajiem papildlaika vārtiem pārspēja Krieviju ar 2: 1.

Otrs pusfināla mačs sestdien būs čempionu aizstāvēšanas Somijas un Vācijas duets, kurš ar soda sitieniem 3: 2 apdullināja Šveici. Somija ar 1: 0 uzvarēja Čehiju.

Visi četri uzvarētāji aizvadīja savas iepriekšējās spēles B grupā un tikās viens ar otru kā robins. Amerikas Savienotās Valstis ar 5: 1 pārspēja Kanādu, Somija – ar 2: 1 Vāciju.

Ceturtdien vārtus guva arī Braiens Boils un Saša Čmelevskis, un Kals Pētersons atvairīja 27 eksporta atvairījumus amerikāņiem, kuri uzvarēja septītajā turnīra spēlē pēc kārtas.

Amerikas Savienotajām Valstīm, kas bija pirmā izlase, kas izstājās no priekšsacīkšu kārtas, pirmā puslaika vārti bija Boilam, Blekvelam un Garlandam, un viņi bija ceļā.

Otrajā puslaikā Petrs Seleriks ielika Slovākiju uz kuģa, bet Blekvels guva savus otros vārtus spēlē vēlāk šajā periodā. Hmeļevskis un Garlends guva vārtus trešajā pret vārtsargu Adamu Husku, kurš saskārās ar 33 metieniem.

Trojs Strechers veica lielisku piespēli pāri ielaišanai, lai atrastu Mangiapane pagarinājumā 2:12.

Kanāda izlīdzināja maču ar trešā perioda rezultātu 5:03 ar Adama Henrikes spēka paņēmienu. Konors Brauns izveidoja Henriku ātram sitienam, kurš ieraidīja Sergeju Bobrovski.

Krievija, kura A grupā finišēja pirmā, atklāja rezultātu otrā puslaika 14:32, kad Jevgeņijs Timkins raidīja aizsarga Dmitrija Orlova piespēli atklātajā tīklā.

Dārsijs Kombers atvairīja 24 atvairījumus Kanādai, kurai pēdējā dienā bija nepieciešama palīdzība no Vācijas un Latvijas, lai iekļūtu ceturtdaļfinālā.

READ  ASV uzvarēja Austriju ar 4:1, izcīnot ceturto uzvaru pēc kārtas pasaules hokeja čempionātā, bet Kanāda ar 5:1 uzvarēja Kazahstānu.

Uzvara pār Šveici pirmo reizi kopš 2010. gada Vāciju atgrieza pusfinālā.

Vācieši pēdējās minūtēs atsauca vārtsargu un līdz 44 sekundēm panāca izlīdzinājumu no Leona Gavankes. Viņi uzvarēja 11 metru soda sitienos, kad Marsels Noebbels pārspēja Leonardo Dženoni.

Šveicei tas bija aptuvens ceturtdaļfināla zaudējums. Pirms diviem gadiem Kanāda sasaistīja Šveici ar sekundi, lai spēlētu regulējumā, un galu galā zaudēja. Šoreiz viņi uzsāka 2: 0 pārsvaru aizsargu Ramona Untersandera un Fabrisa Hercoga vārtos.

Toms Kunkels otrā puslaika pēdējās trīs minūtēs samazināja Šveices pārsvaru ar 2: 1.

Vācu vārtsargs Matiass Nīderbergers Timo Maiera vārtus ielaida tikai piecos Šveices soda metienu mēģinājumos. Sodu sērijā Vācijas labā vārtus guva arī Dominiks Kahons.

Džerijs Enala otrā puslaika 12:55 minūtē guva atlēkušo bumbu, un Džosija Olkinvara glāba 28 eksporta preces, Somijai pārspējot čehus. Saimons Hrubeks Čehijai atvairīja 23 bumbas.

2020. gada pasaules čempionāts pandēmijas dēļ ir atcelts. Somi uzvarēja 2019. gadā.