ASV Billija Žana Kinga kausa izcīņas kvalifikācijas spēlē ar 2:0 pārspēja Ukrainu

Kredīts: Maya Carter/Asheville Citizen Times/USA TODAY NETWORK

Smagāko notikumu aizēnotā tenisa mačā ASV komanda piektdien ar 2:0 uzvarēja Ukrainu Billija Žana Kinga kausa izcīņas kvalifikācijas kārtā Ešvilā, Ziemeļkarolīnā.

Tāda paša nosaukuma notikums bija Billie Jean King, kas apmeklēja spēli, kurā piedalījās viesspēlētāju komanda no valsts, kas cīnījās pret kaimiņvalsts Krievijas iebrukumu. Abas komandas un Kings stāvēja kopā, izpildot Ukrainas himnu, un ieturēja klusuma minūti “Ukrainas tautai”.

ASV uzvarēja abās vienspēļu spēlēs, kas sekoja secīgos setos, daļēji pateicoties episkai taibreika uzvarai. Elisona Riske ar 7-6 (16), 7-5 pārspēja Diānu Jastremsku, amerikānietei taibreika pirmajā setā nosargājot četrus setpunktus. Džesika Pegula ar 6:2 ar 6:1 pārspēja Katarinu Zavatsku, nodrošinot mājiniekiem pārliecinošu pārsvaru sestdienas vienspēļu un reversās dubultspēļu sērijās labākā no piecām sērijā.

Vēl četras komandas izslēgšanas spēļu sērijā izvirzījās vadībā ar 2-0. Itālija ir vadībā ar viesos Franciju Algero, mājiniece Kazahstāna ir vadībā ar Vāciju Nur-Sultan, mājiniece Polija ir vadībā pret Rumāniju Radomā, un viesospānija ir vadībā ar Nīderlandi Hertogenbošā.

Laukuma saimnieki Čehija un Lielbritānija Prāgā panāca neizšķirtu 1:1, un Kanāda pēc atklāšanas spēles Vankūverā izvirzīja Latviju vadībā ar 1:0.

Beļģija guva pārliecinošu uzvaru pār Baltkrieviju, pateicoties tās kā Krievijas sabiedrotās statusam iebrukumā Ukrainā. Gan Baltkrievijai, gan čempionei Krievijai šobrīd ir aizliegts piedalīties starptautisko komandu tenisā. Austrālija izcīnīja automātisku vietu Krievijai novembra finālā, pievienojoties Beļģijai, Slovākijai un Šveicei kā astoņas uzvarētājas šonedēļ.