ASV atgriezās pasaules kausa izcīņas U19 finālā pēc tam, kad Kanāda ar rezultātu 4: 4 slaucīja Zaku Ediju

Noslēdzoties ASV Basketbola uzvarai pār Kanādu FIBA ​​U19 pasaules kausa pusfinālā ar 92: 86, Purdue aizsargs Džeidens Īvijs pārliecinājās, ka rokasspiedienam jāatrod Purdue centrs Zaks Edijs. Ne jau to, ka Ediju, kurš stāv 7-4, ir grūti pamanīt.

Edijs spēra grūto turnīra maču Amerikas Savienotajās Valstīs, gūstot 16 punktus, savācot 16 atlēkušās bumbas un bloķējot trīs metienus, bet amerikāņu dziļums bija atšķirība, iekļūstot finālā ceturto reizi pēdējās piecās sacensībās.

Kenets Loftons juniors, nezināms Louisiana Tech kompānijas radinieks, sāka sevi slavināt šajā pasākumā un Amerikas Savienotajām Valstīm guva milzīgas pārmaiņas viņu priekšējā pagalma cīņā pret Ediju. Lai gan Loftons stāvēja par 9 collām īsāks, viņš izmantoja savu plašo ķermeni un zemās amata prasmes, lai 21 minūtē gūtu 16 punktus, septiņas atlēkušās bumbas un plus 13 vērtējumu.

Apdare: Džonija Jouzanga rēķins padara UCLA par lielu uzvarētāju

Loftons veica vairākas izšķirošas spēles spēlei trešajā ceturtdaļā, kad Kanāda pastiprinājās, lai samazinātu deficītu par vienu punktu pēc 13 reizes krituma perioda sākumā. Pēc tam, kad Īvijs bija izlīdzinājis un realizējis divus soda metienus, lai to palielinātu līdz trim punktiem, Loftons sekoja TCU punktu aizsarga Maika Milesa pārkāpumam un panāca rezultātu 61-56. Vēlāk Loftons pagrieza trīs punktu izspēli, panākot 67-59.

Pēdējā perioda sākumā tas atkal nonāca tuvu kā viens grozs, taču Loftons netrāpīja no kreisā bloka, kam sekoja Patriks Baldvins juniors, kurš devās uz Milvoki, lai spēlētu vēl vienu trīs punktu spēli. Kad Miless atlēca, nospieda ātru izrāvienu un pabeidza stūra uz krastu stūra sitienu, ASV atkal bija gadu desmitiem priekšā.

Pirmajā sezonā Luiziānas štatā Loftons ar 6–7 guva vidēji 275 mārciņas, 12,1 punktu un izcīnīja 7,5 atlēkušās bumbas. ESPN basketbola analītiķis Frans Fracella atstāja iespaidu uz savu spēli izmēģinājumos, un ir skaidrs, ka atlases komisija, kas izvēlējās komandu un trenerus, kuri viņu izmantoja 17 minūtes spēlē, pretī nopelnīja 12,7 punktus.

READ  Ieskats Kanādas labākajā U-18 izlasē kopā ar Stīvenu Elisu

Kanāda bija pēdējā komanda, kas uzvarēja ASV šajās sacensībās, kad pašreizējais “Knicks” malējais pussargs RJ Barets pusfinālā saplēsa ASV aizsardzību. Tāpēc amerikāņiem bija zināms spiediens un arī tāpēc, ka viņi spēlēja pietiekami daudz pret Kanādas spēlētājiem, lai redzētu, cik labi viņi var.

Galu galā galīgais rezultāts lika mačam izskatīties tuvāk, nekā tas bija bijis, taču tas arī liecināja par to, cik grūti bija nospiest Kanādu, lai panāktu šo bloķēšanu. Amerikāņi bija nomodā 20 un palika četras minūtes, un pēc tam izvēlējās sākt iztukšot pulksteni. Bet kanādiešu novēlotais grūdiens bija līdzīgs visiem pārējiem spēles gadījumiem, kad ASV bija iespēja uzspridzināt maču, tāpat kā viņiem bija iepriekšējie pieci Latvijā, kur viņu vidējā starpība bija 40 punkti. Vēl viens svarīgs faktors Kanādai bija Mičiganas izlases uzbrucējs Kalebs Hjūstons, kurš guva 23 punktus.

Spēles beigās bija biedējošs brīdis, kad Kenedijs neapšaubāmi ieveda Tennesee sargu Čendleru priekšējā laukumā un mēģināja ar vienu roku notriekt, taču viņš zaudēja līdzsvaru un nokrita taisni uz zemes. Čendlers sāpēs satvēra jostasvietu, un vairākas minūtes pirms spēles atsākšanas NBA personāls viņu apmeklēja.

TCU galvenais treneris Džimijs Diksons veica izmaiņas pamatsastāvā, ieviešot LSU pāreju Adamu Milleru šaušanas aizsargā. Viņš guva astoņus punktus un atdeva septiņas rezultatīvas piespēles. Čets Holmgrens, kurš ir saistīts ar 2021. gada MVP Gonzagu, guva 12 punktus, sagrāba astoņas atlēkušās bumbas un atvairīja sešus metienus.

Spēles pretējās pusēs bija vairākas koledžas komandas locekļu grupas. Kreitonas komandas spēlētājs Raiens Kalkebrenners guva 10 punktus un pārtrauca divus metienus ASV labā, savukārt nākamais “Blue Jays” komandas aizsargs Raiens Nimbards bija būtisks Kanādas konkurences virzībā, gūstot 18 punktus un sešas rezultatīvas piespēles.

READ  Kur skatīties UEFA Čempionu līgu | čempionu līga

ASV svētdienas pēcpusdienā spēlēs ar Franciju. Francija piedāvā 7-2 Victor Wimpanyama, kurš tiek raksturots kā viens no daudzsološākajiem jauniešiem pasaulē. 17 gadus vecais spēlētājs šajā turnīrā vidēji gūst 15 punktus un izcīnīja astoņas atlēkušās bumbas, lai gan Francijas sestdienas uzvarā pret Serbiju viņš spēlēja tikai 9 minūtes ar nopietnu problēmu. Liela daļa iekšējās atbildības par Franciju gulstas uz Ivanu Vidrago, kurš pēdējās divas sezonas spēlēja Nebraskā un uz 2021.-22. Sezonu pārcēlās uz Lielo kanjonu. Viņš guva 11 punktus un izcīnīja 15 atlēkušās bumbas.