Apstrīdami noraidīts Pasaules kausa kvalifikācijā, Beļģija rīkoja – sports

Krištianu Ronaldu neapšaubāmi atteica uzvaras vārtus apstāšanās laikā, jo Portugāle izniekoja divu vārtu pārsvaru, lai Serbija noturētos sestdienas Pasaules kausa kvalifikācijas turnīrā, savukārt Romelu Lukaku 59. starptautiskie vārti bija pietiekami, lai glābtu Beļģiju neizšķirti 1: 1. Čehu Republika.

Nīderlande ar 2: 0 pārspēja Latviju pēc atklāšanas G grupas zaudējuma Turcijai, kas šo sniegumu nostiprināja ar dramatisku uzvaru pār Norvēģiju ar 3: 0.

Portugāle, šķiet, sasniedza trīs punktus Belgradā, kad otrajā puslaikā bija vadībā ar 2-0, izmantojot Liverpūles malējā pussarga Diogo Jota pirmo puslaiku.

Nemanja Radongiča pirmā puslaika pārsvars Serbijai izrādījās izšķirošs, lai gan otrā puslaika pirmajās 15 minūtēs viņš tīklā ielika Aleksandru Mitroviču un Filipu Kosteku.

Portugāle bija spiesta panākt neizšķirtu 2-2, Ronaldu paliekot par septiņiem vārtiem aiz Irānas Ali Daei 109 starptautisko vārtu rekorda, kad otro maču pēc kārtas nav izdevies gūt vārtus.

Šķiet, ka viņš guva vārtus 93. minūtē, taču, neizmantojot VAR vai vārtu līnijas tehnoloģiju, amatpersonas noteica, ka Serbijas aizsargs Stefans Mitrovičs bija iztīrījis bumbu, pirms tā šķērsoja vārtu līniju.

Lai pievienotu traumu, Ronaldu tika rezervēts par saviem protestiem.

Pirmajā vietā pasaules rangā esošā Beļģija agrīnā E grupas rangā pēc vārtu starpības atpaliek no Čehijas.

Tūlīt pēc puslaika Prāgā Lūkass Provods ar izcilu tālmetienu izvirzīja čehus priekšā, lai gūtu savus pirmos starptautiskos vārtus.

Bet pēc 10 minūtēm Lukaku savāca Kevina De Brujēna piespēli, novirzīja savu marķieri un izraka bumbu vārtsarga Tomasa Vaklika vadībā, lai deviņpadsmito reizi gūtu vārtus pēdējos 16 mačos Beļģijas izlasē.

Citā A grupas mačā Luksemburga guva pārsteiguma uzvaru ar 1: 0 pār 0

Īrija uzbrukumā bija bezzobaina, un viesi 85. minūtē lika viņiem sist ar Kijevas “Dynamo” Gersona Rodrigesa uzbrucēja uzvaru.

READ  BNN nedēļas kopsavilkums: desmit dienas. 2% ir optimistiski. Lojalitāte garantēta

Tā bija tikai Luksemburgas sestā uzvara Pasaules kausa kvalifikācijas turnīrā, kas datēta ar viņu pirmo dalību 1934. gadā.

Nīderlandes spēlētāji sekoja savas grupas sāncenšu Norvēģijas un Vācijas pēdām, protestējot pret cilvēktiesībām Katarā, kur notiks 2022. gada Pasaules kausa izcīņa.

Krievija, kas pirms trim gadiem mājās sasniedza Pasaules kausa izcīņas ceturtdaļfinālu, ar 2: 1 uzvarēja Slovēniju, kura savu kampaņu sāka ar uzvaru Horvātijā un vicečempioniem 2018. gadā, pacēlās H grupas agrīnās kopvērtējuma augšgalā.

Horvātija atkal centās atrast savu labāko līmeni, taču Mario Pasaliča sitiens ar galvu piecas minūtes pirms puslaika palīdzēja Zlatko Daliča vīriem Rijekā ar 1: 0 pārspēt Kipru. Slovākija jau cīnās par savu kvalifikāciju, jo mazā Malta savā laukumā bija panākusi neizšķirtu 2: 2.