Andrejs gūst mača vārtus, pasaules junioru čempionāta ceturtdaļfinālā Zviedrija ar 2:1 pārspēj Latviju

Edmontona – Mača uzvarētājs Emīls Andrē guva vārtus, Zviedrijai trešdien pārspējot Latviju pasaules junioru hokeja čempionāta ceturtdaļfinālā.

Īzaks Rozens pirmajā puslaikā atklāja Zviedrijas izlasē rezultātu 16:44, savukārt Gustavs Ozuliņš otrā puslaika beigās panāca izlīdzinājumu Latvijai.

Latvietis Mārtiņš Laviņš maču zaudēja 89 sekundes trešajā minūtē, pārbaudot galvu, bet viņa komandas biedri piecu minūšu laikā realizēja milzīgu soda sitienu, saglabājot neizšķirtu 1:1.

Andrē izrāva strupceļu 9:49 uz trešo ar tālmetienu caur satiksmi.

Jespers Valsteds apturēja Zviedrijas 12 metienus (4-1-0), bet Bruno Proveris atvairīja 25 Latviju (1-2-1).

Dienas sākumā Robijs Garventi divreiz guva vārtus spēka paņēmienā un pievienoja rezultatīvas piespēles, Somijai vēl vienā ceturtdaļfinālā ar 5:2 pārspējot Vāciju.

Jerventes pirmie vārti pirmā perioda 14:48 nodrošināja Somijai vadību ar 3:1 un viņš uzvarēja maču.

Pēc tam, kad vācietis Benets Rosme guva savus otros vārtus mačā otrajā puslaikā, panākot 3:2, Järvente atjaunoja Somijas pārsvaru ar 6:22 un trešo vietu guva Janniks Proske.

Spēcīgus vārtus guva arī Ronijs Hirvonens un Džoels Mata, Somijai izvirzoties vadībā ar 4:6. Somijas spēks bija nāvējošs visa turnīra garumā, izšaujot 59 procentus (13 pret 22).

Somijas izlases rezultātu sacensībās ar 3:37 atklāja Kaspers Symontivals.

Somijai Levi Merilinens atvairīja 19 bumbas (4-1-0), bet Vācijai Florians Bogels atvairīja 17 metienus (2-3-0).

Kanāda (4-0) gatavojas vēl vienā ceturtdaļfinālā vēlāk trešdien tikties ar Šveici (1-3-0).

Kanādiešus vadībā izvirzījis Anaheimas Ducks kapteinis Meisons Maktavišs, kurš ar septiņiem vārtiem un sešām rezultatīvām piespēlēm ir turnīra līderis.

Šveices izlase vietu ceturtdaļfinālā nodrošināja, pirmdien ar 3:2 uzvarot Austriju, kas ir līdz šim vienīgā uzvara turnīrā.

Amerikas čempiones aizstāve (4-0) trešdienas vakarā pēdējā ceturtdaļfinālā tiksies ar čehiem (1-2-1).

READ  Lietuvas lidostas un ACB Latvijā paraksta līgumu par Palangas lidostas skrejceļa atjaunošanu

Kanāda ieguva sudrabu 2021. gada turnīrā, kas notika Edmontonas Rogers Place bez līdzjutējiem COVID-19 ierobežojumu dēļ.

Šo ziņojumu pirmo reizi publicēja The Canadian Press 2022. gada 17. aprīlī.