Aleksandra Zvereva sacerētais autors apsteidz Endiju Mareju un ieņem pirmo vietu sieviešu turnīrā Indianvelsā | tenisa ziņas

Labi: Aleksandrs Zverevs otrdien uzvarēja cīņā starp abiem jaunākajiem olimpiskajiem zelta medaļniekiem ATPIndian Wells, izraisot sīvu izaicinājumu Endijam Marejam, neskatoties uz iekārtas darbības traucējumiem.
24 gadus vecais vācietis iekļuva ceturtajā kārtā, abos setos nākot no aizmugures, lai sieviešu un vīriešu tenisa turnīrā ar 6-4, 7-6 (7/4) uzvarētu divkārtējo olimpisko zelta medaļas ieguvēju. Kalifornijas tuksnesis.
Zverevs nesenajās Tokijas spēlēs izcīnīja olimpisko zeltu, bet bijušais pasaules pirmais numurs Marejs izcīnīja zeltu gan 2012. gada Londonas, gan 2016. gada olimpiskajās spēlēs Rio.
Nākamreiz ar trešo numuru izliktais Zverevs tiksies ar uzvarētāju citā trešās kārtas spēlē starp francūzi Gēlu Monfilsu un formā esošo dienvidāfriku Kevinu Andersonu.
Marejs otrdien vairākas reizes iemeta savu raketi, izlaižot vieglos trāpījumus. Sprādzieni bija pretstatā Zverevam, kurš saglabāja savu uzmanību otrā seta septītajā geimā, kad viņam radās apavu neveiksme.

Kad mačs bija neizšķirts 3: 3, Zverevs salauza saiti kreisajā kurpē, nometot bumbu. Viņš turpināja svārstīties, bet pēc tam bija jāpaņem īpaši ilgs pārtraukums starp mačiem, lai varētu nomainīt mežģīnes. Marejs izmantoja iespēju atpūsties vannas istabā.
Pēc tam Zverevs uzvarēja trīs no pieciem nākamajiem mačiem, kas veidoja taibreiku.
Zverevs taibreika otrajā setā izvirzījās vadībā ar 3: 0, bet Marejs ar grūtībām panāca 4-5, pirms Zverevs viņu iesita tīklā.
No WTA puses nesējtais Šelbijs Rodžerss maratonā trijos setos dienā pārspēja ASV atklātās čempionāta vicečempioni Leilu Fernandesu, kad paklūp vairāk izsēto.
Rodžers divu stundu un 34 minūšu laikā ar 2-6, 6-1, 7-6 (7/4) pārspēja kanādiešu pusaudzi Fernandesu, lai sasniegtu ceturtdaļfinālu.

“Tas bija jautājums par to, kurš varētu diktēt punktus,” sacīja Rodžerss. “Kurš pirmais var dominēt punktos. Viņai ir gaiša nākotne. Šodien veiksme bija manā pusē, un es ar nepacietību gaidu ceturtdaļfinālu.”
Rodžersa spēlē ar 24. numuru izlikto Jeļenu Ostapenko, kura ar taisnajiem setiem uzvarēja ar otro numuru izlikto Poliju Iga Swiatek.
Sadalot pirmos divus setus, Rodžerss taibreikā ar 4-4 trāpīja strupceļā un pēc tam ieguva nākamos divus punktus, noslēdzot maču.
Trešā seta pagarinātajā divpadsmitajā geimā ar 23. numuru izliktais Fernandess servēja, veidojot taibreiku. Viņa ieraudzīja vienu spēles punktu un pēc tam ieguva laimīgu tīkla troses iespēju iegūt priekšrocību. Fernandess turpinājumā uzvarēja mačā nākamajā brīdī, kad Rodžerss trāpīja vārtos.
Svjatek kļuva par jaunāko augstākās pozīcijas upuri, ceturtās kārtas mačā taisnos setos ar 6-4 6-3 zaudējot Latvijas Ostapenko.

Ostapenko izcīnīja 65 procentus no saviem pirmajiem serves punktiem un mača 93. minūtē četras reizes salauza Svatiku.
Svatika atlaišana notiek dienu pēc tam, kad trešās kārtas mačos tika izslēgti Karolīna Pliskova un čempionu titula aizstāve Bjanka Andresku.
Kanādieša Andreesku izslēgšana nozīmē, ka Indianvelsā nebūs atkārtota čempiona.
Svatika aiziešana līdz ar ceturtās kārtas numuru izliktās Elīnas Svitoļinas uzvaru ar 6: 1 amerikānietei Džesikai Pegulai un ar Barboras Krejkovas zaudējumu ar 6: 1 7: 5 Paulai Padusai pirmajā desmitniekā palika tikai viena sieviete. Kreisajā pusē – Andželike Kerbere (Nr. 10) no Vācijas.
ASV atklātā čempione Emma Radocano turnīra pirmajā mačā tika izslēgta agrāk.
Apvienotās WTA un ATP sacensības parasti notiks Indianvelsā martā, taču tas notiek šoruden pēc divarpus gadu pārtraukuma globālās koronavīrusa pandēmijas dēļ. 2020. gadā čempionāts nenotika, un 2021. gada pasākums tika pārcelts uz šo mēnesi.