2022. gada Pasaules kausa fināls slalomā vīriešiem

Tā kā Pasaules kausa izcīņas slalomā sezona vīriešiem bija īsts amerikāņu kalniņi, bija tikai godīgi, ka izšķirošā sacīkste bija finālā. Pieci sportisti, kas cīnījās par pasaules slalomu, bija Henriks Kristofersens (Ziemeļi), Lukass Bratens (Ziemeļi), Linuss Štrasers (Vācija), Manuels Fellers (Austrālija) un Daniels Jols (Šveice). No piecām Kristofersons, Bratīns un Štrasers šosezon ir uzvarējuši vismaz vienā slaloma sacensībās.

Pirmajā kārtā iekļuva 3 labākie norvēģi, tostarp Pratins, Kristofersons un Atlijs Lī Makgrats. Brātens bija grupas vadībā ar 0,05 sek pāri Kristofersonam un 0,21 sek pāri Makgretu. Olimpiskais čempions Klements Noels (Francija) ērti iekārtojās ceturtajā vietā. Strasser un Feller joprojām cīnījās par pasaules čempionātu, ieņemot attiecīgi 8. un 10. vietu. Diemžēl gan Yule, gan Johannes Strolz (AUT) nespēja pabeigt pirmo kārtu, kā rezultātā Yule zaudēja savu mazo zemeslodes iespēju.

Rosīgajā otrajā braucienā sportistiem, salīdzinot ar pirmo braucienu, bija grūtāk skaitīt ātros laikus. Sākot no ceturtās kārtas, Alberts Popovs (BUL) spēja noturēt vadību, līdz Fellers izvirzījās vadībā. Cerībā sagūstīt bumbu, Fellers gaidīja sacīkstes beigas, taču galu galā Makgrets viņu gāza par 0,77 sekundēm. Kristofersons izmantoja iespēju pārspēt Makgretu, taču krita par 0,37 sekundēm, un Bratinam neizdevās finišēt pirmajā desmitniekā. Uzvarot sacīkstēs, Makgrets izcīnīja savu otro Pasaules kausa uzvaru slalomā un ieņēma trešo vietu Pasaules kausa kopvērtējumā.

Tās bija lieliskas sacīkstes gan Popovam, gan Hoakimam Salariham (ESP) ar labāko rezultātu slalomā. Popovs finišēja ceturtais, bet Salarihs bija piektais.

Izcīnot otro vietu, Kristofersons nopelnīja pietiekami daudz punktu, lai nodrošinātu savu slaloma pasaules pretenziju uz trešo vietu. Manuels Viljē ierindojās otrajā vietā, bet Makgreits finišēja trešais.