2022. gada FIFA pasaules čempionāts vīriešiem, Euro 1, Valmira, Latvija — 3. diena

Šodien Valmierā tika aizvadītas grupu spēles. Somija ieguva pirmo vietu A grupā un kvalificējās 2022. gada FIFA Pasaules kausam. Latvija uzvarēja B grupā un arī kvalificējās pēdējai kārtai.

A grupa

Igaunija pret Lielbritāniju

Jaunā diena sākās Valmierā ar Igaunijas un Lielbritānijas maču. Vakar Lielbritānija pielika lielas pūles pret Holandi, savukārt Igaunija piedzīvoja pārliecinošu zaudējumu pret Somiju. Komandas šodien spēlēja par otro vietu pirmajā grupā. Igaunija spēli sāka lieliski un pēc pirmajām septiņām minūtēm izvirzījās vadībā ar 3:0. Viņu spēcīgais mačs turpinājās visu maču, un viņš bija viņu galvenais spēlētājs Tunil Casinorum kurš guva četrus vārtus. Gala rezultāts 8-1 un otrā vieta Igaunijai.

Spēļu statistika pieejama šeit.

Somija pret Holandi

Somija apstiprināja, ka ir pirmās grupas līdere, un neļāva nīderlandiešiem radīt pārsteigumu. Nīderlande pārsvarā koncentrējās uz aizsardzību, vārtus neguva. Bet emigranti no Somijas paveica labu darbu (Džonatans Kovanens Un Albu Latila Abi guva pa diviem vārtiem). Nīderlandes vārtsargs Arvīds Funks Viņš kopā atvairīja 52 reizes.

grupa b

Ukraina pret Dāniju

Kad Ukraina sāka gūt vārtus Mikita Farvašinins Tas viņam izdevās pēc pirmajām četrām minūtēm, bet tad pienāca laiks dāņu futbolistiem uzspīdēt. Mikels Kristensens Viņš mačā pabeidza hat-trick, bet Dānija ieņēma otro vietu B grupā. Gala rezultāts ir 7-2 sarkanbaltajiem.

Islande pret Latviju

Mača pirmais puslaiks noslēdzās ar neizšķirtu 1:1, kad tas bija pirmais Daniels Jānis Anis (lat) un pēc tam Andreass Stefansons (ISL) rekords. Stefansona vārti ir vieni no labākajiem visā pasākumā, lai būtu godīgi. Latvija izvirzījās otrajā puslaikā un guva vēl četrus vārtus, otro puslaiku noslēdzot ar rezultātu 5:1. Stefansons pēdējā periodā guva vēl vienus vārtus, taču Islandei viņš vairs nepalīdzēja, galarezultātam 9-3 Latvijas labā. Sestdien finālā Latvija spēlēs ar Somiju, bet Islande tiksies ar Lielbritāniju.